Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Chytře pomocí chytrých telefonů

V loňském roce přistoupila radnice k upřesnění vazby s občany, s nimiž komunikuje prostřednictvím mobilního rozhlasu pomocí esemesek a emailů. Nyní byla představena další možnost, jak získávat informace z úřadu snadno a rychle – přes novou aplikaci pro chytré telefony.

„Aplikace je jednoduše ke stažení zdarma v chytrých telefonech přes Google Play (Android) a App Store (iOS),“ informuje tisková mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

Mezi užitečné aplikace patří Chytrá nástěnka, Info o obci, Zmapujto či tísňové linky.

Na hlavní stránce aplikace Chytrá nástěnka je možné najít zprávy z úřadu či informace o dění ve městě. Kromě novinek se lze dozvědět, jaké ve Znojmě zrovna počasí.

V sekci obecních informací lze najít demografické, geografické a historické údaje, stejně jako fotogalerii z obecních aktivit, kontakty a otevírací dobu úřadu i tipy na nejzajímavější aktivity a výlety.

„Pomocí funkce Fotohlášky Zmapujto lze vyfotit a poslat obci pochvaly i náměty na zlepšení. Stačí přímo vyfotit černou skládku, výmol na silnici, nefunkční lampu, zničenou lavičku nebo sraženou zvěř, označit místo a odeslat. Obec se již postará o nápravu. Samozřejmě budeme rádi i za pozitivní a pochvalné fotohlášky, například za povedenou rekonstrukci, opravený chodník nebo hezkou vánoční výzdobu,“ říká Z. Pastrňáková.

V aplikaci tísňových linek je možné se dostat k seznamu nejdůležitějších telefonních čísel. „Součástí této funkce je také možnost zobrazit vaši aktuální polohu a mapu okolí pro případ nenadálých událostí a nehod,“ doplňuje tisková mluvčí.                                    

 

-TIK-