Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Být dobrým policistou není samozřejmostí

Policisté, co se nenechali uplatit rakouským řidičem, nebo zachránili lidský život. Skutky, které by měly být v jejich profesi samozřejmostí. Vyžadují však osobní nasazení, zkušenost a morální zásady. Ve čtvrtek 23. listopadu byli proto ve Znojemské Besedě ohodnoceni již tradičně nejlepší policisté regionu, kteří tyto vlastnosti ve své práci dokazují. Ceny vyhlašuje policejní prezídium v pěti kategoriích, etická komise pak z nominovaných policistů a občanských zaměstnanců vybere celostátní vítěze.

Za Čin roku postoupili do krajského kola René Loubek a Zbyněk Moučka z oddělení Moravský Krumlov. V Tulešicích statečně oživovali na půdě jednoho z domů šestačtyřicetiletou ženu v bezvědomí. Krvácela z nosu i úst. Ruční masáží a pomocí přístroje se jim podařilo obnovit její srdeční činnost a dýchání, ovšem pouze na chvíli. Boj o život přesto nevzdali a pokračovali v resuscitaci až do příjezdu zdravotníků. Lékaři ženu nakonec zachránili, ale jen díky duchapřítomnosti policistů.
Ocenění převzali také Radek Fila a Ladislav Loun. Získali titul Policista roku. Během šetření dopravní nehody z ledna letošního roku ve Znojmě se je snažil podplatit opilý řidič havarovaného vozu. Nabídl jim nakonec 600 euro, ale policisté jeho nabídce nepodlehli, naopak významně přispěli k jeho pozdějšímu pravomocnému odsouzení.
Další cenu si odnesl Jaroslav Bieda v kategorii Veterán roku a Občanským zaměstnancem roku se stala Dagmar Pečenková z ekonomického oddělení policie. Titul Tým roku putuje do obvodního oddělení v Jevišovicích.
Součástí čtvrtečního slavnostního ceremoniálu bylo také předávání Medailí Policie České republiky za věrnost II. a III. stupně a Medaile a Plakety Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Získalo je téměř čtyřicet policistů a dalších zaměstnanců.
                         
Alžběta Janíčková