Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Bicykly se krást nepřestanou, ale šance pátračů se zvýší

Další krokem ke zvýšení bezpečnosti je forenzní identifikační znamení. Pomocí tohoto bezpečnostního prvku hodlá radnice ulehčit pátrání po kradených kolech.

„Forenzní identifikační značení je prvkem situační prevence, při které se jízdní kolo označí speciální syntetickou DNA (jedinečný kód), která není pouhým okem viditelná a je těžko odstranitelná. Kolo, či kompenzační pomůcka pak bude vložena spolu s vlastním jedinečným kódem do národního registru, do kterého je zapojena řada měst, a tudíž bude kolo snadněji dohledatelné i za hranicemi města. Prodej ukradeného kola a jeho užívání je v tomto případě daleko rizikovější, odhalení pravděpodobnější a legalizace složitější,“ popsala nový systém ochrany kol tisková mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

Náklady projektu dosahují výše 150 000 korun, minimální spoluúčast Města je 15 000 korun, zbytek nákladů by měla pokrýt dotace ve výši 135 000 korun.

Rozhodnutí o získání dotace padne pravděpodobně v dubnu letošního roku. Pokud Město Znojmo dotaci získá, přistoupí k samotné registraci kol začátkem léta.                                               

 

  -TIK-