Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Bezpečné Znojmo představuje asistenty prevence kriminality

Roku 2013 znojemská radnice představila novou koncepci pod názvem Bezpečné Znojmo. Díky této koncepci zůstává město nadále bezpečným místem pro život, kde se díky novým technologiím akceschopnost Městské policie zvýšila. Nyní vznikl nový prvek v podobě asistentů prevence kriminality.

  • FOTO: archiv města Znojma
  • FOTO: archiv města Znojma

Od začátku října pracují pro Městskou policii Znojmo dva takoví asistenti. „Nemohou sice využívat zákonná oprávnění strážníků, ani je nijak nenahrazují, ale vyvíjejí ryze preventivní aktivitu v oblasti bezpečnosti. Pohybují se v pracovních oděvech s nápisem Asistent prevence kriminality a jsou placeni státem v rámci aktivní politiky zaměstnanosti,“ říká ředitel Městské policie Znojmo Ivan Budín.

Zatím se s nimi občané mohou setkat v objektech Městského úřadu ve Znojmě a na znojemském Úřadu práce. Jejich úkolem je mírnit emoce některých nespokojených občanů. V budoucnu by se měli pohybovat i v lokalitách, kde dochází k častějšímu porušování veřejného pořádku a upozorňovat občany na jejich protiprávní jednání. V okolí základních škol budou dohlížet na to, aby byla zajištěna bezpečnost dětí, aby předešli některým sociálně-patologickým jevům.

Asistenti prevence kriminality jsou tak dalším z řady opatření v rámci koncepce Bezpečného Znojma. Od roku 2013 došlo k posílení městských strážníků, zmodernizovalo se jejich technické vybavení včetně kamerového systému. Byla rovněž přijata vyhláška k omezení hazardu ve Znojmě a také se přistoupilo k častějším kontrolám podávání alkoholu a jiných návykových látek mladistvým. Jedním z cílů bylo také ochránit zahrádky a chatky v zahrádkářských oblastech ve Znojmě, přičemž spolupracovala Městská policie s policií státní. Další aktivitou byly například kurzy sebeobrany pro ženy z vybraných institucí a škol.

Zuzana Pastrňáková,

tisková mluvčí Města Znojma