Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Baštou Zemana jsou Kyjovice

Voliči změnu nechtějí. Vsadili na politickou zkušenost současného prezidenta Miloše Zemana. Protikandidát Jiří Drahoš zůstal před branami Pražského hradu. Těsné výsledy však naznačují, že společnost zůstává rozdělena. Ve prospěch vítěze rozhodlo jen o něco víc jak sto padesát tisíc hlasů. A tak zatímco jedni slavili, druzí truchlili. Ve Znojmě byl v sobotu večer dokonce slyšet malý ohňostroj. Pokud to bylo na počest vítěze, čas ukáže, jestli byl důvod k radosti oprávněný. 

  • Miloš Zeman.
V Jihomoravském kraji hodilo do uren lístek se Zemanovým jménem téměř 52% voličů, tedy jen o málo víc, než byl celorepublikový průměr. Na Znojemsku chtělo současnou hlavu státu skoro 65%. Rekord padl v Kyjovicích, kde dostal Miloš Zeman téměř devadesát procent. Přes osmdesátku se vyšplhal výsledek například ve Vracovicích (více jak 87%) nebo ve Slatině (85%). Vzácně nerozhodní byli v Křepicích, kde oba kandidáti nasbírali shodný počet hlasů. Naopak nejméně by si přáli vidět Zemana znovu jako prezidenta v Přeskačích, kde mu dalo hlas necelých 42% voličů. Většinu získal Drahoš například také ve Zblovicích, Stálkách nebo v Dolních Dubňnanech.
Vrbovec se mylně objevil v celostátním vysílání veřejnoprávní televize jako volební rekordman, kde 97% místních mělo hlasovat pro nynější hlavu státu. Tuto preferenci však nasbírala pouze nedaleká osada Hnízdo se čtyřiceti dvěma voliči, která je jen součástí  vrboveckého volebního okrsku.
Přesné volební výsledky ze všech obcí v regionu přinášíme v aktuálním Znojemsku č. 5 na straně 9.
-jan-