Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Bankovní kolotoč za korunu

Dlouholetý čtenář Znojemska přišel do redakce ukázat složenku. Na tom by nebylo zase nic  tak zvláštního až na to, že mu Československá obchodní banka zaslala jednu korunu.

Skutečně jednu jedinou korunu prostřednictvím složenky. Jak jsme zjišťovali na poště, za takovou složenku musí zaplatit ten, kdo ji podává, plných pětatřicet korun!

„Od roku 2005 mám vkladní knížku, na které nemám víceméně žádný pohyb peněz. Každý rok obdržím úroky, které byly zprvu okolo sedmi korun, letos je to již jen jediná koruna. Tu si mohu vyzvednout na poště, nebo přijít na poštu s vkladní knížkou, kde mně tuto jednu korunu do knížky připíšou,“ vysvětluje náš čtenář, který si přál zůstat v anonymitě.

Vystavení poštovní poukázky a s ní spojená administrativa, její doručení do schránky, cesta majitele na poštu, připsání této částky na vkladní knížku - to vše pro jednu jedinou korunu!

Zní to poněkud neuvěřitelně a současně krkolomně, ale je tomu vskutku tak.

Kolik tento kolotoč pro tuto jednu korunu stojí, si nedokážu představit. Bude to rozhodně mnohonásobně více, než je ona částka na poštovní poukázce.

Nešlo by to jednodušeji?

              

Jiří Eisenbruk