Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Alkohol je nyní zakázán na 17 náměstích a ve 33 ulicích

Město vymezilo více veřejných prostranství se zákazem konzumace alkoholu.

Zastupitelé schválili závaznou vyhlášku, kterou se zakazuje požívání alkoholických nápojů na určených místech. „Vyhláškou, která doplňuje tu z roku 2008, byl rozšířen seznam ulic, jichž se omezení týká, a to v souvislosti se stížnostmi občanů, kteří v daných lokalitách bydlí,“ vysvětlil starosta Vlastimil Gabrhel.

„Cílem vyhlášky je ochrana dětí a mladistvých před alkoholem, pokojné soužití občanů a současně vytvoření dobrých podmínek pro život ve městě. Oproti původní vyhlášce přibylo několik ulic i náměstí,“ doplnila tisková mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

Výčet veřejných prostranství, jichž se zákaz týká: Městská památková rezervace, parky (Městský park - Horní park, Městský park - Střední park, Městský park - Dolní park, Jubilejní park, park Kolonka – park ve vnitrobloku obytných domů mezi ulicemi Pražská, Rumunská, Jugoslávská a Slovenská), náměstí (Máchovo, Mariánské, Kpt. Otmara Chlupa, Komenského, Republiky, Svobody, Žižkovo), ulice (17. listopadu, 28. října, Alšova, Bezručova, Boženy Němcové, Bratří Čapků, Čermákova, Dr. Mareše, Dr. Milady Horákové, Dukelských bojovníků, Dvořákova, F. J. Curie, Havlíčkova, Holandská, Hvězdová, Jana Palacha, Jarošova, K Sirotčinci, Krylova, Lužická, Pontassievská, Poštovní, Pražská, Pražská sídliště, Přímětická, Puškinova, Raisova, Rooseveltova, Sokolovská, Sokolská, Studentská, Tovární, Vídeňská třída).

„Zákaz konzumace alkoholu se nevztahuje na kulturní akce vyjmenované ve vyhlášce, na dny 31. prosince a 1. ledna a na zahrádky a předzahrádky, které jsou součástí restaurací. Výjimky z vyhlášky povoluje v odůvodněných případech městská rada,“ doplnila tisková mluvčí.

 

-TIK-