Pomoc byla nejdříve nabídnuta těžce zasaženému domovu pro seniory a vzápětí občanům Jevišovic

Jako starosta Jevišovic – nadto v nouzovém stavu coby šéf krizového štábu a osoba odpovědná – jsem byl osloven, abych pomohl jednomu z nejhůře postižených domovů pro seniory, který se nachází právě v našem městě a který onemocnění covidem evidentně podcenil – což je údaj dokladovatelný čísly. Vzhledem k tomu, že jsem o truchlivém stavu, v němž se domov ocitl, byl průběžně informován už od chvíle, kdy covid na seniory zaútočil, uvítal jsem, že mohu podat pomocnou ruku pohotovou vakcinací. Takže jsem neváhal ani minutu a vedení domova oslovil. Domov však očkování odmítl.


Starosta Jevišovic Pavel Málek

Bylo mi jasné, že pokud nechci promeškat očkování prvních jevišovických občanů, musím jednat rychle a najít vhodné příjemce. Jestliže nabídka byla domovem odmítnuta, nezbylo mi nic jiného než se obrátit na jevišovickou lékařku, aby v souladu s očkovací strategií vybrala zdejší seniory, kteří jsou s ohledem na svůj zdravotní stav pro tento očkovací zákrok nejvhodnější.

Vakcinační látka, která mi byla nabídnuta znojemskou nemocnicí, tedy nakonec zamířila a pomohla potřebným. Mluvím o dvou dávkách v chladicím boxu, s jehož manipulací jsem byl seznámen při převzetí. Nic víc a nic míň se nestalo, čímž by celý případ mohl být uzavřen.

Jenomže se tak nestalo.

Vyrojily se totiž „zaručené zprávy“, že si s ředitelem domova pro seniory vyrovnávám jakési účty, že jsem pokoutně navakcinoval vlastní rodinné příslušníky, že je podivné, kterak jevišovický starosta cíleně nabourává očkovací strategii, že je třeba podivným čachrům s ampulkami učinit přítrž, že je především nutné se škody vůbec dopočítat, protože očkovacích ampulek byl celý karton…

Abych řekl pravdu, když už člověk sebere odvahu a usedne do starostenského křesla, nesmí zapomenout na to, aby si každý den ráno oblékl vestu z hroší kůže, poněvadž neví, čeho je novinářský póvl schopen.

Vyvracet bláboly je boj s větrnými mlýny, což shledávám bezpředmětné. Daleko důležitější zůstává, že z kartotéky MUDr. Zdeňky Severinové v Jevišovicích bylo vytipováno dvanáct potencionálních příjemců vakcíny, kteří by mohli s očkováním souhlasit. A 12 občanů tedy nakonec vakcinováno bylo. Není to sice závratné množství, ale má důkazní hodnotu správného postupu.

Pointa mého vyjádření se nabízí sama svou přímočarostí: Kdybych měl možnost znovu pro občany Jevišovic získat sebemenší množství očkovací látky, nebudu váhat.

Koneckonců od toho jsem starostou, abych se staral.

Pavel Málek

starosta Jevišovic

2 komentáře: „Pomoc byla nejdříve nabídnuta těžce zasaženému domovu pro seniory a vzápětí občanům Jevišovic

 • 20.1.2021 (21:24)
  Permalink

  Novinářská práce je o hledání faktů a bývá pravidlem že novináři dávají prostor i druhé straně. Tady tomu tak nebylo, a je možné se jen domnívat proč. Když jsem se díval na stránkách domova na vyjádření tak jsem se dozvěděl úplně něco jiného než tvrdí pán starosta. Kde je tedy pravda?

  Reagovat
 • 22.1.2021 (11:55)
  Permalink

  Dobrý den , otevřela jsem stránky domova důchodců Jevišovice a nestačím se divit, jaké tam jsou napsané lži. V říjnu tam byly provedeny testy u všech klientů a zaměstnanců a výsledek 90% klientů a 1/3 zaměstnanců bylo pozitivně testováno. Je dokladatelné, že tam od října do prosince zemřelo minimálně 28 klientů (jednoduše se to dá doložit, protože klienti mají občanství Jevišovic). Můžete se podívat zpětně, kolik pozitivních bylo v Jevišovicích v říjnu a listopadu. Jenže nikdo z Jevišovic nebyl bonzák aby hned psali do novin aby o nás psali v novinách. Jevišovický starosta má dva svědky, když volal řediteli domova a vakcíny mu chtěl dovést a on to odmítl. Takové lži , co jsem si na stránkách teď přečetla, to je na žalobu. Růžena

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *