Proč kandiduji do Senátu

Vážení voliči, prázdniny jsou v plném proudu, předvolební kampaň do SENÁTU již pomalu ale jistě startuje. Té letošní se zúčastním i já. Dovolte, abych se vám představila.Jmenuji se Růžena Šalomonová, původní profesí učitelka. Mnozí mě znáte z mého dlouholetého působení ve školských odborech. Od roku 1990 jsem 26 let řešila pracovněprávní podmínky a finanční ohodnocení zaměstnanců školství. V poslední době je o mně slyšet coby zastupitelce města Znojma a předsedkyni finančního výboru. I zde hájím oprávněné zájmy občanů města, a to s plným nasazením tak, jak to mám ve zvyku. Když něco dělám, tak pořádně. A jak už to bývá, ne vždy se to líbí všem. Za ty roky práce v odborech jsem si už zvykla, že ti, kteří zákony porušovali nebo nedodržovali, křičeli nejvíc.  V okamžiku, kdy museli uznat chybu a problém napravit, měla jsem rázem o kritika a „kamaráda“ víc. Ale o tom je život. Hlavně když má člověk svědomí čisté a může se lidem podívat do očí. To je pro mě to nejdůležitější.

Při sledování dnešní politické scény je mi smutno. Tolik jsme si toho od roku 1990 slibovali a jen málo co se splnilo. Někteří se mají lépe, ale velká většina má problémy, které zavinila společnost a její nedokonalé zákony či nedbalá práce zákonodárců. Stačí se jen podívat na důchodce, zdravotnictví, školství, zemědělství, silnice, vymahatelnost práva, bezpečnost občanů a mohla bych pokračovat … Ale to  až příště. Dnes považuji za nejdůležitější vám sdělit, proč právě já kandiduji do SENÁTU:

–              V Senátu by měly být osobnosti s vlastním názorem, které se ho nebojí obhajovat a diskutovat o něm.

–              Nejen v Senátu, ale obecně v politice je málo žen, natož žen, které již něco dokázaly, dokážou hájit zájmy druhých a nebojí se vystoupit z davu.

–              Nejen v Senátu je málo těch, kteří mají pevné morální zásady, nenechají se manipulovat a hlavně se nenechají koupit.

–              Nejen v Senátu postrádáme lidi s vůdčími schopnostmi.

–              Nejen v Senátu je málo těch, kteří se zajímají o život druhých a hlavně o jeho kvalitu.

–              Nejen v Senátu máme hodně seniorů, ale málo těch, kteří opravdu hájí jejich zájmy.

–              Nejen v Senátu máme málo lidí, kteří chtějí skutečnou změnu tolik potřebnou pro spokojený život všech.

To všechno mohu nabídnout nejen seniorům, ale všem slušným lidem, kteří půjdou k volbách a chtějí opravdu něco změnit stejně jako já.

Vaše kandidátka do SENÁTU.

Mgr. Růžena Šalomonová

1 komentář: „Proč kandiduji do Senátu

 • 7.8.2020 (10:55)
  Permalink

  Vážená paní magistro,
  se zájmem jsem si přečetl Váš článek. Mohu Vás ujistit, že mne velice zaujaly Vaše postoje a názory jako je pomoc všem slušným lidem v této zemi, hledání východisek v rámci změn ke spokojenému a hodnotnému životu , otázky poctivosti v rámci jednání s kolegy v Senátu. Přeji Vám osobně hodně pracovních úspěchů a energie k dosažení Vašich cílů.
  S pozdravem Ing. Jiří Kopecký – Znojmo

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *