Třísetletá tradice

Rotundě svaté Kateřiny vyrostl na místě prvního hradního nádvoří mladší soused v roce 1720, v jehož prostorách zrál pivní mok. A v těchto dnech se tento soused – pivovarnický areál – dožívá úctyhodných 300 let (je tedy o celé dvě stovky roků starší, než náš týdeník).„Areál pivovaru, který byl mnohokrát přestavován a upravován až do současné podoby, je svou polohou vstupní branou k rotundě svaté Kateřiny a ke znojemskému hradu, čímž se stává nejcennějším místem v centru historického města, kam zavítají desetitisíce místních i turistů každý rok,“ vyzdvihla přednosti tohoto prostoru tisková mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

Není tedy divu, že se právě zde zabydlel nejen Znojemský městský pivovar, který tu v roce 2015 obnovil výrobu piva. Tento pivovar byl prvním investorem a rozpohyboval investice i revitalizaci areálu.

Otevřela se tu také Expozice pivovarnictví a oblíbeným místem se během pár měsíců stala také Enotéka znojemských vín.

Leč zpátky k pivu!

Město Znojmo, Znojemská Beseda a Znojemský městský pivovar připravily na sobotu 1. srpna pořádnou oslavu! Na stage u rotundy proběhne v 16.00 hodin slavnostní zahájení akce, křest a dražba pivního speciálu nazvaného – jak jinak – 1720. Pak už se rozjede pravá hudební zábava. V 16.30 hodin Guns’N‘Roses tribute Czech Republic, 18.00 Irnis, 19.30 Jaksi Taksi a ve 21.00 Circus Brothers.

„Ulice Hradní se promění v Beerfest a bude lákat kompletní nabídkou piv Znojemského městského pivovaru. Těšit se lze i na pivní soutěže, řízené degustace piva se sládky a kdo bude chtít, bude si moci vytvořit vlastní etiketu na vlastnoručně načepované pivo, čímž si odnese originální suvenýr. Exkurze pivovarem budou v tento den zdarma a budou probíhat každou půlhodinu.

Pivovarská Zahrádka rovněž nezůstane stranou a blýskne se kompletní nabídkou piv a speciálním menu.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *