Pivovar jako náhradu za jasany vysadí vzrostlý platan

Jak předminulý týden náš list informoval, tři jasany na zahrádce pivovarské restaurace v ulici Přemyslovců musejí být pokáceny. A to z důvodu jejich špatného vegetativního stavu. Ovšem znojemský Okrašlovací spolek označil jako hlavní příčinu poškození stromů stavební úpravou okolního terénu. Navíc se ostře vyjádřil na adresu pivovaru.


foto: -bur-

„Není pravdou, že bychom snižovali terén o metr, a tím poškodili kořenový systém,“ vrací se k článku o kácení javorů z předminulého týdne Miroslav Harašta, ředitel Znojemského městského pivovaru.

Při stavebních úpravách pivovarské zahrádky sice došlo k přeseknutí jednoho kořene, ale stromy by musely být pokáceny stejně – nezávisle na tomto poškození.

Přitom již od začátku Miroslav Harašta usiloval o jejich ponechání. Proto měl na jeho žádost arborista najatý Městskou zelení navrhnout opatření pro zachování stávajících jasanů, ale po zhodnocení situace konstatoval, že to není možné.

„Chtěli jsme, aby stromy prořezal, zpevnil koruny a podobně. Ale když je kontroloval, vyhodnotil, že musejí dolů, neboť jsou v tak špatném vegetativním stavu, že jsou bezpečnostním rizikem,“ potvrdil Miroslav Harašta.

Proto se vedení pivovaru rozhodlo zakoupit…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *