Laskominy nejen pro zvědavé, ale také pro odvážné

Milovníci dobrého jídla, pití a zábavy se za pár dní potkají na prvním street food festivalu Dej si FOOD ve Znojmě. Akce se koná v pátek 24. a v sobotu 25. července.Zajímavý program cílí na všechny generace a jistě potěší rodiny s dětmi, skupiny přátel i aktivní seniory. Kromě ochutnávek klasických jídel budou na stáncích regionální potraviny i pokrmy světové kuchyně. Příjemnou atmosféru navodí hudební skupina Poetika. Mobilní Kino na kolečkách promítne Ženy v běhu a Znojemský městský pivovar nabídne exkurze spojené s ochutnávkami pivních speciálů.

Barevné sushi, domácí špagety míchané v bochníku parmazánu, originální burgery, hmyzí lahůdky, ale i vegetariánské speciality. Návštěvníci se mohou těšit na vybrané slané pokrmy i sladké dobroty. Chybět nebude ani rolovaná zmrzlina, ale rovněž makronky, bubble wafle nebo palačinky. K tomu osvěžující míchané alko i nealko drinky, víno nebo pivo.

První ročník festivalu se uskuteční v areálu pivovaru za přítomnosti gastro nadšenců z celé republiky. V místě konání v ulicích Hradní a Přemyslovců zaparkují nejen stylové food trucky, ale i stánky s českou kuchyní v moderním pojetí.

Zajímavá bude nabídka sushi mistra Lukáše Neckáře, který tento pokrm připraví během několika vteřin. Působí v největší škole vaření v České republice, která se zaměřuje na asijskou kuchyni. Na vysoké úrovni provádí kuchařskou show před zraky diváků, školí i profesionály.

„Do sushi jsem se zamiloval v roce 2002 a od té doby mě to neopustilo. Naopak, stále se snažím vzdělávat, zlepšovat, vymýšlet a předávat své zkušenosti dál,“ říká Lukáš Neckář, který se na festivalu objeví rovněž.

V degustačním menu nebude chybět ani nabídka řemeslného pivovaru, který se nachází v lokalitě městského pivovaru, kde se zlatavý mok vaří již 300 let.

„Využíváme tradičního způsobu otevřeného kvašení na takzvané spilce, který už není úplně běžný. Naše piva jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná a zachovávají si tak maximálně přirozený a autentický charakter,“ doplnil ředitel Znojemského městského pivovaru Miroslav Harašta. Zájemci se mohou zúčastnit také exkurzí, kde ochutnají různé druhy piva.

Dej si FOOD má ovšem i mírnou nepříjemnou stránku, protože uzavře ulici. Z důvodu konání akce platí 24. a 25. července úplná uzavírka části ulice Přemyslovců. Průjezd z ulice Přemyslovců na Velkou Františkánskou však možný bude.

-pas-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *