První muž Morašic „se rozvedl“

MORAŠICE  K 1. červenci rezignoval na svoji funkci první muž Morašic Zdeněk Weis. Uprostřed svého již druhého volebního období. U znalých poměrů nešlo o překvapení. Střídá ho stranická kolegyně Adéla Šotkovská, stejně jako on křesťanská demokratka. Oficiálním důvodem je snížení starostova úvazku kvůli úsporám v rozpočtu. Dosud pracoval ve své funkci jako starosta uvolněný.


Adéla Šotkovská, nová starostka Morašic; foto: archiv základní školy Pohořelice

Změnu odsouhlasili zastupitelé 14. května po několikaměsíčním vyjednávání.

„Moji kolegové z vlastní strany na mě tím udělali puč,“ tvrdí již bývalý starosta.

„Jako neuvolněný jsem si poté musel najít v osmapadesáti další práci. Jenže starosta musí pracovat naplno, v podstatě dvacet čtyři hodin denně, jinak to nejde. Věřte mi, nikdy mi nešlo o peníze. Moje manželka mi ostatně říkala, když jsem se starostováním začal, že jsem se oženil s celou obcí. Tak teď se rozvádím,“ říká vyrovnaně a bez známek sentimentu. Lituje ale toho, že nemohl dokončit rozdělané věci, jako napojení vodárny na vodojem či nový územní plán. „Snad to nová starostka zvládne,“ doufá morašický exstarosta Weis.

Adéla Šotkovská, profesí učitelka, změnu úvazku v květnu sama navrhla. Pro zvedli ruce čtyři ze sedmi zastupitelů.

„Nebojím se, že práci nezvládnu. Mám kolem sebe lidi, mimo jiné velmi korektního místostarostu Lukáše Bartůňka, ale i další. Práci si…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

Alžběta Janíčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *