Pozvánka na Mistrovství České republiky a Velkou cenu Hlubokých Mašůvek ve střelbě z praku

Unie střelců z praku České republiky s podporou Obecního úřadu v Hlubokých Mašůvkách vás zve na atraktivní sportovní klání!Na úvod a pro základní orientaci: Závodní střílení z praku je rychle se rozvíjející sportovní disciplína. Česká republika zaujímá dobré postavení v malé skupince evropských států, v nichž se pořádají oficiální soutěže. Pro zajímavost: Velká Británie, Itálie, SRN, Belgie, Španělsko, Francie, další země se připojují. V těchto zemích se také pořádají každoroční Mistrovství Evropy. U nás bude v r. 2022. Letos kvůli koronavirovým opatřením se evropské mistrovsví v Belgii a další mezinárodní soutěže zrušily. To je taky důvod, že pořadatelé v souběhu s Mistrovstvím České republiky zařadili ještě pohárovou soutěž Velká cena Hlubokých Mašůvek, která se svými pravidly a obtížností blíží těm evropským.

Praky ze kterých se na soutěžích střílí, se příliš neliší od těch, kterými jsme jako kluci občas vystřelili okno. Změna je v profilu gum, namísto nám známých čtverhranných leteckých, se používají gumy ploché o tloušťce cca 0,5mm a šířce kolem 20mm, trochu jiné je také jejich uchycení k vidlicím, základní držení praku je většinou vodorovné, to kvůli možnosti přesného míření. Střílí se olověnými, nebo častěji ocelovými kulemi 6 – 12mm.

Mistrovství České republiky, sobota 11. 7. 2020 9:00 hodin – 18:00 hodin kategorie muži, ženy, družstva, amatéři. Soutěž je jednou ze série závodů ČR, výsledky se započítávají do celkové výsledkové tabulky pro vyhlášení vítězů r. 2020. Kategorie muži a ženy se vyhlašují zvlášť. Střílí se na tři kola, vždy 10 střel na terč velikosti 10 cm, vzdálenost 10 m, jeden zásah = jeden bod. Amatéři střílí na mezinárodní pistolové terče o průměru 50 cm, na vzdálenost 10 m. Do této kategorie se můžete přihlásit každý, muži i ženy, buďto s vlastním prakem, nebo jsou praky a střelivo k dispozici na místě. V této kategorii se také vyhlašuje pořadí a udělují poháry. Sem si můžete přijít vše vyzkoušet a také vyhrát! Velká cena Hlubokých Mašůvek, neděle 12. 7. 2020  9:00 hodin – 18:00 hodin kategorie muži, ženy, dvojice. Soutěž s větší obtížností – střelba na elektronické sklopné terče velikosti 4, 5, 6, 7 a 8 cm, celkem tři kola ze vzdálenosti 10 a 15 metrů. Víkendová akce proběhne v pěkné přírodě, kousek za vesnicí, u areálu koupaliště. Přijďte nás podpořit účastí v sobotní kategorii amatérů (prezentace 9:00 -11:00), nebo v průběhu celého víkendu na čumendu. Posezení a občerstvení zajištěno!

-FK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *