Komorní orchestr utišil hlad po hudbě

Při příležitosti Evropského dne hudby odehrál Znojemský komorní orchestr vůbec první koncert ve městě. Po třech měsících karantény. Bylo to jedno z nejpůsobivějších vystoupení jeho téměř třicetileté historie. Ne-li nejpůsobivější. Zaplněné lavice v kostele svatého Michala nestačily, někteří lidé toužící uslyšet opět naživo hudbu, museli stát.„Na zkoušky jsme měli v podstatě pouze čtrnáct dnů. Před tím jsme kvůli koronaviru nemohli. Doslova jsme zkoušeli na dřeň,“ řekl dirigent orchestru Marek Filip.

Do poslední chvíle navíc nevěděli, zda se uvolní mimořádná opatření a koncert se uskuteční. K nejsilnějším momentům patřila společná skladba s vokální skupinou Minima tvořená z větší části bývalými maminkami na mateřské dovolené s uměleckou vedoucí Gabrielou Lazárkovou.

„Běhal mi při jejich zpěvu doprovázeném orchestrem mráz po zádech. V téhle spolupráci by měli pokračovat,“ podělil se o své dojmy posluchač Petr.

Další příležitost k setkání budou mít příznivci Znojemského komorního orchestru, který tvoří převážně pedagogové Základní umělecké školy, současní i bývalí žáci, v rámci Hudebního festivalu Znojmo 23. července v louckém klášteře.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *