Vítězové Marta Kocová, Maria Machuda, Alena Šinoglová i další – a všem patří dík!

Poslední květnový den ukončil akci Do práce na kole, která ve Znojmě proběhla pod záštitou projektu Zdravého města Znojma. I přes nepříznivé okolnosti se do soutěže zapojilo 56 účastníků, kteří celý měsíc cvičili, běhali, jezdili na kole nebo se jinak dopravovali na vlastní pohon. Společně ušli, uběhli či ujeli na kole 16 192 kilometrů, čímž ušetřili 2 089 kilogramů emisí CO2.„Letošní počasí bylo trochu aprílové, ale i tak soutěžící podali úžasné výkony. Všem zapojeným patří velký dík, že i přes nepříznivou situaci se do soutěže zapojili. Pomohli nám tak šetřit životní prostředí i trochu ulevit dopravě ve městě,“ konstatoval místostarosta Jakub Malačka.

Výsledky jednotlivých kategorií (oceněny byly tři týmy se stoprocentní pravidelností): 1. – 3. místo tým #zijuSVSE (organizace SVŠE Znojmo); 1. – 3. místo tým Přetrh (organizace Tým Saint-Gobain Adfors); 1. – 3. místo tým Nakolespolu (organizace Úřadu práce). Ocenění nejlepšího muže a ženy: Alena Šinoglová (923,5 km) a Daniel Nechvátal (1109,4 km). Ocenění běhu pro dobrou věc: Maria Machuda (427 km), Marta Kocová (427 km) a Tomáš Mudrych (52 km).

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo v minulých dnech. Pro soutěžící byla ve spolupráci se Znojemskou Besedou připravena komentovaná prohlídka s průvodcem po věžích. Soutěžící společně vystoupali na Střelniční a Vlkovu věž, kde na ně čekalo malé překvapení v podobě vzorku vína. Následně proběhlo v zasedací místnosti zastupitelstva slavnostní předání cen. Tohoto úkolu se ujal místostarosta města Znojma Jakub Malačka, který se sám aktivně soutěže účastnil společně se svými kolegy.

Do práce na kole je celostátní soutěží, jejímž cílem je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu.

-mar-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *