Studijní obor Podnikání, obchod, služby připraví do života!

Podnikání, obchod, služby – jeden z reprezentativních oborů naší školy. Obor, na který jsme právem hrdí, obor, jenž vás nemůže nikdy zklamat!

Pokud stále váháte, zda se v budoucnu věnovat obchodu, pracovat ve službách, nebo si splnit svůj sen a začít podnikat, stop, u nás jste správně! Další bezesné noci vás už trápit nemusejí.Studijní obor Podnikání, obchod, služby, jak už je z názvu patrné, nabízí opravdu široké možnosti. Jako jeho absolventi se uplatníte v ekonomických, obchodních a administrativních profesích, ve veřejné správě, v hotelnictví, stravovacích či ubytovacích službách.

Ani jiné sféry působnosti vám nebudou zcela uzavřeny. Vybavíme vás dovednostmi nezbytnými pro úspěšný vstup na trh práce, taktéž vás plně připravíme pro případné studium na vysoké škole.

Během čtyřletého studia se podrobně seznámíte se všemi důležitými odbornými předměty, tj. účetnictvím, právem, technikou hotelového a restauračního provozu, ekonomikou, finanční gramotností či zbožíznalstvím. Můžete se zúčastnit workshopů, webinářů, veletrhů, národních i mezinárodních soutěží. Teď namítnete, že podobné je to na všech typech škol se stejným zaměřením. Ano, nezbývá než souhlasit. Co je tedy u nás navíc?

Je to třetí ročník studia a předmět nazvaný Učební praxe. Sladký rok získávání praktických zkušeností, kde si předchozí nabyté znalosti a dovednosti vyzkoušíte ve své vlastní studentské firmě. Firmu si sami založíte a celý rok povedete. Projdete si celým podnikatelským procesem, vymyslíte produkt, zajistíte jeho výrobu, propagaci i prodej. Nápomocni vám samozřejmě budou naši zkušení pedagogové odborných předmětů. Učební praxe funguje pod záštitou Junior Achievement, což už samo o sobě zaručuje vysokou úroveň a kvalitu. Na vlastní kůži si vyzkoušíte pozitiva i negativa fungování firmy, naučíte se spolupracovat v týmu, řešit vzniklé pracovní problémy.

„S novým školním rokem přišly i nové zkušenosti, vzdělání a týmová práce. Díky učební praxi jsem zjistila, jak některé věci můžou být jednoduché a složité zároveň. Nejen na práci, ale i na vztahy… Za největší úspěch naší firmy považuji naši soudržnost, byli jsme si nápomocni ve všem. Pomáhali jsme si, i když jsme byli jeden na druhého naštvaní nebo nesdíleli stejný názor. Pomáhali jsme si, podporovali se, vzájemně se povzbuzovali, spolupracovali jsme, dokázali jsme se domluvit, stáli jsme při sobě…“ uvádí ve své ročníkové práci Dita Šperková, studentka 3. ročníku oboru Podnikání, obchod, služby.

V letošním školním roce vznikly na naší škole úspěšné studentské firmy zaměřené na výrobu a prodej přírodních šťáv, náramků či oblečení a placek s různými motivy. Věřte, že na prodejních akcích se na tyto produkty stojí dlouhé fronty.

 

Jako bonus ještě několik „pravidel“, pomocí nichž shrnula Dita své dojmy z celoroční učební praxe.

  1. Nikdy si toho neber víc, než sama zvládneš.
  2. Vždycky je tu někdo, kdo ti pomůže, stačí se jen zeptat.
  3. Manuální práce je lepší v sedmi lidech než ve dvou.
  4. Nikdy se nesměj ostatním, nevíš, kdy se to stane tobě.
  5. Nic nezakřikni!
  6. Přestaň být vstřícná k lidem, kteří si to nezaslouží.
  7. I paní učitelka může být kamarád.
  8. Nikdy si nehraj na to, co nejsi!

 

Můžeme končit lepší pozvánkou? V rámci praxe objevíte dosud nepoznané a naučíte se mnohem víc, než si dokážete představit.

Přijďte, uvidíte sami! Jste zvědaví? Zavolejte nebo napište!

Těšíme se!

Ing. Jana Bartesová

vedoucí oboru Podnikání, obchod a služby

Mgr. Kateřina Chaloupková

vyučující českého jazyka a literatury

STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ

A STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA SČMSD,

PŘÍMĚTICKÁ, ZNOJMO

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *