Na informace o nákaze koronavirem v Dyjákovičkách vyhlásila hygiena embargo

Vedení obce Dyjákovičky včera uzavřelo školku s kuchyní. Jeden zdejší zaměstnanec má mít pozitivní test na Covid – 19. Znojemsku to potvrdil starosta Petr Sikora: „Skutečně jeden ze zaměstnanců onemocněl. Karanténa by měla trvat do 3. července. V současné době probíhá testování zaměstnanců. Pokud epidemiologové uznají za vhodné, na testy půjdou i děti.“


foto: archiv FB

Dyjákovičská školka je detašovaným pracovištěm školy ve Vrbovci. Její ředitelka Galina Blahová dnes sdělila, že jsou zatím všechny další výsledky na Covid-19 u testovaných, kteří přišli s nakaženým do kontaktu, negativní. „Na jakékoliv jiné informace nám hygiena nařídila embargo, nesmíme nic říct. V každém případě je vidět, že zvýšená hygienická opatření, která školy dodržují, jsou důležitá,“ doplnila ředitelka. Vysvědčení budou proto zítra předávat s rouškou i štítem.

Školku v běžném režimu navštěvovalo asi padesát děti, nyní jich bylo dvacet. „Je to pro nás z hlediska organizace sice nepříjemné, především je to ale nepříjemné pro rodiče, musí se teď narychlo postarat o hlídání. Nicméně už s tím umíme pracovat a společně vše překonáme,“ dodává ještě starosta Petr Sikora.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *