Mladší a starší žákyně TJ Znojmo LAUFEN CZ odehrály vyrovnané turnaje na domácí palubovce

FLORBAL V neděli 14. června pořádalo TJ Znojmo LAUFEN CZ ve své hale turnaje mladších a starších žákyň za účasti předních jihomoravských dívčích týmů.Neligového turnaje mladších žákyň se kromě domácího celku zúčastnil tým Bulldogs Brno a K1 Florbal Židenice. Zápasy proběhly dvoukolově a v tom prvním si to celky rozdaly systémem každý s každým. Našemu mladému týmu se podařilo udolat Buldočky, naopak v souboji s Židenicemi na svého soupeře nestačily. Druhá polovina turnaje proběhla v takzvaných mixech, kdy se týmy promíchaly a sehrály další tři utkání.

„Věřím, že to pro holky byla dobrá zkušenost. V turnaji mixů poznaly nové spoluhráčky a zkusily si hru pod jiným trenérem. Den se dle očekávání vydařil a holky si po dlouhé době zahrály zápasy,“ okomentoval nedělní turnaj šéftrenér dívek David Kučera.

Starší žákyně odehrály svůj turnaj tentýž den po obědě. Ve znojemské sportovní hale na sebe narazily Znojmo, Bulldogs Brno, Dragons Kyjov a FBC Aligators. Na každý tým čekala tři utkání, hrálo se tedy opět systémem každý s každým. Starší žákyně TJ Znojmo LAUFEN CZ v prvním utkání remizovaly s Bulldogs Brno 3:3, následně porazily 2:1 Kyjov a v posledním utkání nestačily na vítěze turnaje FBC Aligators, kterému podlehly těsně 1:2. Naše starší žákyně se tak v turnaji podělily o 2. místo s Bulldogs Brno.

„Pro tým starších žákyň to byla velice zajímavá zkušenost. Sešel se nám zcela nový tým. V týmu starších žákyň se objevily jak holky, které budou nastupovat i za dorostenky, tak i holky, které teprve dozrály věku mladších žákyň, pro které to byl vůbec první turnaj na velkém hřišti. Jsem rád, že jsme si v přípravné fázi na novou sezonu vyzkoušeli fungování takového týmu a odehráli vyrovnaná utkání. Celkově jsem byl s oběma turnaji spokojen, naplnily mé očekávání. Děkujeme všem zúčastněným týmům!“ Řekl na závěr David Kučera.

-FZ-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *