Je čas návratu k tradičním a ověřeným hodnotám

Vážené a milé voličky, vážení a milí voliči!

Nedávno jsem byl osloven, abych opět kandidoval do senátních voleb na Znojemsku, a to konzervativním hnutím Trikolóra, které je mi osobně velmi blízké nejen svým politickým programem. Zaujali mě i představitelé, kteří jej reprezentují. V tomto uskupení se potkávají inteligentní lidé s jasně definovanými názory. Lidé, kteří za sebou mají úspěchy v různých profesních sférách. Lidé, kterým není lhostejná současná politická a společenská situace v České republice.


PhDr. Vladimír Železný (1945), novinář, publicista, komentátor přímých televizních přenosů z letů amerických lodí Apollo na Měsíc. Popularizátor vědy, astronomie, astrofyziky a fyziky, oceněný Cenou Československé akademie věd, televizní scénárista a režisér, autor knih. A později mluvčí Občanského fóra, mluvčí Vlády ČR, politik, podnikatel, manažer, zakladatel a ředitel celoplošné televize, televizní komentátor a autor pořadu Volejte řediteli. Kromě dalšího zakladatel a předseda Společnosti Franze Kafky. Ale také zakladatel vinařství, autor publikací o víně, včetně světově oceněných Dobrých rad milovníka vína. Dnes už je méně astronomem, méně politikem, méně manažerem. Ale zůstal fotografem, který pije víno.

Vracím se tedy po letech na Znojemsko opět do další senátorské kampaně. Jako veřejná podpora hnutí, které nejen pro občany Znojemska, chce posílit suverenitu národních zájmů, která se kdesi v eurounijním prostoru vytratila. Posílit pojem, který se postupně vytrácí z našeho života, vlastenectví. S tím souvisí nejen hrdost na naši republiku, na její dějiny, ale i hrdost regionální, kterou jsem vždy cítil právě na Znojemsku.

Kdysi jsem tady svoji první kandidaturu vyhrál již v prvním kole. Díky vaší podpoře, zdravému rozumu a také díky tomu, že jste mě měli možnost osobně potkávat a hovořit se mnou. Objížděl jsem v rámci kampaně všechny obce Znojemska.

Upřímně, od této doby uplynulo již mnoho let. Na tento styl náročné kampaně se již necítím a musím si to opravdu objektivně přiznat. Moje angažovanost během voleb bude menší, ale vracím se do senátorské kampaně i proto, že osud Znojemska mi není lhostejný. Neztratil jsem s tímto regionem kontakt, dál navštěvuji místa a lidi, se kterými mě pojí osobní i profesní vazby v kraji. Vnímám potřeby Znojemska.

Nikdy jsem nesliboval zázraky, ale jen usilovnou o poctivou práci. Co jsem slíbil, to jsem plnil. Vědí to občané, kteří se se mnou dělili o své problémy, které nikdo jiný nechtěl řešit. A vědí to také v obcích, kde pak poprvé z vodovodních kohoutků tekla voda, kde dnes mají opravenu školu, kde stojí dům pro seniory, kam natekly peníze z fondů a dotací, které vyjednal senátor Železný. Nebyl jsem senátorem sedícím někde v Praze, ani jen v kanceláři ve Znojmě, ale pravidelné jsem se objevoval tam, kde bylo potřeba. A na Znojemsko jsem se vracel i jako poslanec Evropského parlamentu. A vracím se stále.

Práce senátora pro mě nikdy nebyla výnosným zaměstnáním, ani trafikou, byla pro mne posláním. A pro Znojemsko jsem pracoval zadarmo. Můj plat senátora byl celý přímo odváděn charitativním projektům právě na Znojemsku. Ale následně i můj plat poslance Evropského parlamentu z Bruselu rovněž končil v charitativních institucích nebo u potřebných občanů Znojemska. Celkem bylo takto na Znojemsku rozdáno mezi třemi a čtyřmi miliony korun.

Po delší pauze se jako nezávislý kandidát tedy vracím do politiky. Ne pro slávu, prestiž a čechrání ega. Vracím se hlavně kvůli svým dětem, protože mi není lhostejné, v jaké době je s manželkou vychováváme. Není mi jedno, že se současný svět asi zbláznil…

Vadí mi, že normou úspěchu se stalo to, do jaké genderově okrajové skupiny patříte, zda vyznáváte některý z dnes módních a pro mne úchylných minoritních idejí a utopií, než to, jaký za sebou máte pracovní nebo studijní úspěch, životní výkon založený na letitých zkušenostech.

Je čas návratu k tradičním, ověřeným hodnotám!

Vladimír Železný

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *