Volejbaloví kadeti začali přípravu na sezonu

VOLEJBAL  Přestože letošní sezona neskončila řádnou dohrou všech zápasů, znojemští kadeti dostali možnost postoupit mezi nejlepší týmy své kategorie v celé republice a to právě díky jejich skvělým výkonům, které po tento hrací rok předváděli. Ačkoliv beachvolejbalová sezona je na začátku, začíná příprava i na halovou sezonu. Všichni jsou si vědomi toho, že postup do extraligy je pro ně i určitým závazkem.S dalším tréninkovým obdobím k týmu přišel svěží vítr v podobě nového trenérského štábu. Mužstva se ujalo trio odchovanců znojemského volejbalu v čele s Davidem Drozdem, kterého doplní dva asistenti, Dominik Frecer a Radek Holub. Vedení klubu si od mladých trenérů slibuje hlavně odhodlání a novou energii, kterou budou hráči v nejvyšší české soutěži jistě potřebovat.

„Tento tým v minulosti vyrostl pod skvělým vedením Maria Zeleného a naším úkolem je dál korigovat hráče tím správným směrem. Všichni jsme připraveni do mužstva přinést něco nového,“ říká asistent hlavního trenéra Radek Holub. „Na svůj věk velice vyspělé mužstvo, které má na každém postu silné zastoupení, doplníme o tři nové posily z Břeclavi, které pro nás budou skvělou oporou v extralize. Máme tu Švaříčka, Bartoše a Vítámváse, ti všichni jedou na soustředění s reprezentací a budou bojovat o užší výběr“, dodává. „Soupiska celého týmu je velice silná, a co je důležitější, všechno jsou to výherní typy. Máme tu vítěze Olympiády dětí a mládeže nebo vítěze MČR AŠSK, mistry ČR mladších žáků, umístili se druzí na Českém poháru starších žáků, jsou vítězové jižní Moravy a jen těsně neskončili na stupních vítězů na MČR starších žáků,“ doplňuje Dominik Frecer.

V dnešní době, když není možné si splnit své školní povinnosti přímo ve škole a děti jsou zavřené doma, kluci s nadšením využijí každou možnost pohybu, a tak již mají za sebou první dvoudenní soustředění. To mělo za úkol především utužit kolektiv mužstva a pomoci novým trenérům lépe poznat hráče, které dosud neznali. Mužstvo prošlo menším testováním, aby mohli trenéři zhodnotit jeho klady a zápory a zjistili, v jaké kondici se v současnosti nachází, a podle toho se nastavil správný tréninkový plán.

„Když jsem byl v jejich věku, chtěl jsem se stát profesionálním hráčem, věřím, že tento sen mají i naši kluci, a chtěl bych jim pomoci, aby se stali úspěšnějšími než já. Tuto skutečnost beru jako jeden ze svých hlavních cílů. Nicméně, prioritou pro mě je, aby kluky a všechny, kteří budou chtít s nimi, volejbal nejen bavil, ale aby se k němu rádi vraceli. V sezoně očekávám především dravost, emoce a znojemskou chytrost a doufám, že odstartujeme dlouholetou úspěšnou šňůru v této soutěži,“ říká hlavní trenér David Drozd.

Naprostá většina kluků, kteří vybojovali kadetskou extraligu, prošla Základní školou Prokopa Diviše v Příměticích, která tak pokračuje ve své dlouholeté práci a dál vychovává skvělé volejbalisty, kteří jsou schopni se měřit s absolutní špičkou ve svých kategoriích.

„Velká škoda je, že ve Znojmě nejsme schopni nabídnout kvalitnější mužskou soutěž, takže mladší hráči, kteří postupují do mužské kategorie, si často vyberou přestup do týmu, ve kterém hrají ligovou soutěž. Je to bohužel tak, že hráči, kteří by na kvalitnější soutěž výkonnostně měli, jsou už starší a nám mladším, kteří jsme měli přebrat otěže a tým táhnout, se to bohužel nedaří,“ říká Holub, „když ale sleduji mladší kategorie, tak zůstávám pozitivní a doufám, že budou chtít kluci jednou vrátit klubu a městu to, že v nich hráčsky vyrostli.“

-v-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *