Nesmyslná nařízení vlády utonula na plovárně v Louce

ZNOJMO  Čtyři bazény, jeden z toho vyhřívaný, protiskluzová plocha, tobogán, trávník zelený jak od malíře. Jenže v pondělí 8. června do téměř pohádkového areálu Městské plovárny v Louce skoro nikdo nepřicházel.U vstupu postávaly pouze zaměstnankyně a choulily se zimomřivě do svetrů. Chybělo sluníčko. Smůla? Právě začínající už sedmnáctá sezona mohla dopadnout ještě hůř, kdyby stále platila přísná vládní opatření v souvislosti s koronavirem, změněná na poslední chvíli. Správce František Svoboda neskrývá, že si oddechl. Tvrdí, že původní představa byla v mnohém nereálná.

Jak by to bývalo bylo fungovalo, kdyby ta původní pravidla platila?

Nevíme.

Cože?

Od ministerstva nám přišel celý soubor různých nařízení a opatření, spousta kolegů z různých míst po celé republice byla zděšená a nevěděla, zda vůbec mají otevírat. Mailovali jsme si o tom a radili se. Některé podmínky byly nesplnitelné.

Jako například?

Třeba udržovat lidi v bazéně pro neplavce šest metrů čtverečních od sebe. Chápete? To nám přišlo zcestné. Ale některá další – řekněme problematická – pravidla platí dál. Ve sprchách se návštěvníci koupaliště mají zdržovat co nejkratší dobu. Kdo je bude hlídat, dívat se na hodinky a upozorňovat, aby skončili a nechali sprchování? Nejsme represivní orgán a nemůžeme vyžadovat splnění, i když v pravidlech bylo a stále je, že vše zajistí provozovatel. My můžeme nicméně jen…

Celý rozhovor najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

Alžběta Janíčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *