Ve Vranově se dva perou, a třetí se nesměje, nýbrž pláče

Pokud se chystáte autobusem na výlet na Vranovskou přehradu, připravte se na to, že budete muset od zastávky u Zámeckého hotelu šlapat po svých, tedy pěšky. Společnost Kordis, která zajišťuje v Jihomoravském kraji dopravu, se na podmínkách s městysem Vranovem nedomluvila. Příčinou sporu je podle obou aktérů plocha pro odstavení a otáčení autobusů. Podle jedné strany je malá, podle druhé naopak dostačující. Výsledkem je, že od 1. července nebude žádná.„Se zavedením cyklobusů na Vranovskou přehradu vznikal zejména ve vrcholné turistické sezoně problém jak s průjezdem autobusů k hrázi, tak s jejich odstavováním. Je potřeba zdůraznit, že do zastávky před hrází byly vedeny tři autobusy s přívěsem na jízdní kola, které zajišťovaly během dne obsluhu okolí přehrady a také mimo jiné přímé spojení se Znojmem i Brnem. Vzhledem k tomu, že parkoviště bývalo neustále plné osobních aut, docházelo dokonce k situacím, kdy odstavená vozidla stála buď přímo v zastávce, nebo byla tak nevhodně zaparkovaná, že bránila průjezdu, respektive bezpečnému otočení autobusu,“ popsal důvody požadavku na rozšíření ploch pro autobusy Michal Kocourek ze společnosti Kordis.

Podle něj během turistické sezony dokonce docházelo k situacím, kdy autobus s přívěsem pro jízdní kola přijel na zastávku k hrázi, ale protože se neměl kde otočit, byl nucen celý úsek vycouvat.

Starosta Vranova Lubomír Vedra však tvrdí, že požadavky Kordisu jsou přehnané.

„Městys jim namaloval a vyhradil místa pro autobusy, ale to bylo málo,“ uvedl starosta s tím, že je důležité mít na paměti také to, že parkoviště nemůže sloužit jen autobusům.

„Parkování je zde umožněno všem motorovým…

Celou reportáž najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

Dominik Burdel

1 komentář: „Ve Vranově se dva perou, a třetí se nesměje, nýbrž pláče

 • 15.6.2020 (14:15)
  Permalink

  Pan startosta je lhář.
  Pokud někdo vybírá peníze za parkovné, měl by taky hlídat dodržování řádu.
  Není tak možné, aby parkovaly osobní automobily na místě vyhrazené pro zastávku autobusu a nebo stály (ve stínu podél strmů) v místech tak, kde znemožňují autobusu příjezd na zastávku – vychází to již ze Zákonu o provozu na pozemních komunikacích.
  Celá situace hraje do karet pouze provozovateli turistické vláčku a tam kde jsou turisti ochotni zaplatit drahou jízdenku od zastávky Zámecký hotel přes parkoviště až na hráz.
  Aneb preference osobní kapsy nad veřejnou obslužností..

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *