„Příprava jede v plném proudu. V žádném případě nekrachujeme,“ vzkazuje trenér 1. SC Znojmo Milan Volf

V posledních dnech se kolem klubu 1. SC Znojmo vyrojily spekulace, že krachuje a v příští sezoně nebude hrát ani třetí nejvyšší soutěž, ve které doposud působil. Šuškandu o existenčních problémech rozpoutala kampaň „1. SC Z(nojmo)achraňme,“ která vyzněla opačně, než jak její iniciátor, místopředseda představenstva a zároveň trenér v jedné osobě, Milan Volf zamýšlel.Podle něj klub hrající Moravskoslezskou fotbalovou ligu v žádném případě nekrachuje, pouze chtěl v této těžké době oslovit širokou veřejnost a potencionální partnery.

„V době před COVIDem jsme měli rozjednané podpory od mnoha potencionálních, nových partnerů, bohužel i ti se dostali do nepříjemné ekonomické situace a sponzorství museli odložit. Proto jsme se rozhodli touto formou oslovit i fanoušky. Inspirací nám byla Bohemians Praha. O šály zatím projevilo zájem pět fanoušků. Je to akce stará několik dní, takže nelze ihned očekávat výsledky, ale každá zakoupená šála nás potěší,“ uvedl Volf.

Mezi dárce se zařadili také někteří hráči a trenéři, kteří svému klubu pomohli tím, že se dobrovolně vzdali části měsíčních odměn. Díky tomu klub ušetřil spoustu peněz.

„Z finančního hlediska je klub zabezpečený do poloviny následující sezóny. Přihlásili jsme se normálně do třetí ligy, nad ničím jiným jsme ani neuvažovali. V současné chvíli financuji chod klubu ze svého. Situace kolem koronaviru nám prozatím nedává příliš na výběr. Ale i v této nelehké době hledáme sponzory a partnery. Máme něco nasmlouváno a uvidíme, jak se to vyvine dále,“ nastínil prezident klubu Jiří Tunka.

Kromě partnerů ze soukromého sektoru vyjednává klub také s veřejným, tedy městem Znojmem. A jak Tunka dodává, jednání s radnicí jsou na dobré cestě.

„Věříme, že když splníme všechny podmínky pro podání žádosti, získáme dotaci od Města. Už jsme s představiteli radnice vedli jednání. Bylo vstřícné a v přátelské atmosféře. Pan starosta nám vzhledem ke koronavirové pandemii nabídl opuštění nájmu za sportoviště i bytové jednotky.“

Co se týká hráčské kabiny, hledá klub stále nové tváře, aby byl na start následující sezony náležitě připraven.

„Oslovili jsme hráče z druholigových i prvoligových klubů, ale zatím je zde problém, že jsou do 30. června pod smlouvami. Uvidíme, jak se situace vyvine během prázdnin. Každopádně posilovat chceme. Snažíme navázat spolupráci s profesionálními kluby“ vyjmenoval Volf.

V hlavním přípravném období prověří kondici znojemských plejerů soupeři z Líšně, Táborska a Bzence, na jejichž hřištích sehrají venkovní přípravné zápasy. Zbývající utkání by pak chtěli odehrát před domácími fanoušky na hlavním stadionu, případně v Suchohrdlech nebo Břežanech.

Návštěvnost domácích zápasů je jednou z oblastí, kde chce vedení klubu udělat velké změny.

„Chystáme se dělat pro diváky předzápasovou show. Chceme zapojit také mládež. Uvažujeme, že by mohli hrát před zápasem krátké exhibiční utkání, chceme pokračovat v uvádění hráčů A-mužstev na hrací plochu. Plánujeme také rozhovory s fanoušky, hráči, trenéry a legendami klubu,“ poznamenal Volf.

Za účelem zvýšení návštěvnosti chce oslovit i fanklub, s kterým by rád obnovil spolupráci. „Rádi bychom je podporovali i při výjezdech na venkovní utkání. Pokusíme se, aby nás chodili povzbuzovat ve větším počtu. Záměrem je překonat návštěvnostní rekord moravskoslezské ligy z minulého roku. Stanovili jsme si cíl patnácti set návštěvníků,“ vytyčil Volf.

Impulsem by mohl být i pozdější start pátečních, domácích zápasů.

„Když začínáme v pátek v šest, tak většinou ještě trénují kluby z nižších soutěží. Domnívám se, že se mezi hráči najdou někteří, kteří by se rádi chtěli na nás podívat. Proto uvažuje nad tím, že bychom začínali v sedm hodin,“ zauvažoval Volf.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *