Po koronavirovém spánku se rozjel i vláček

ZNOJMO  S téměř měsíčním zpožděním vyjel letos poprvé znojemský turistický kolový vláček. Jeho sezona se posunula z důvodu vyhlášeného nouzového stavu a mimořádných opatření vlády. „S jejich rozvolňováním se i tato atraktivita, oblíbená u turistů i místních, vrací do ulic Znojma. Vláček poprvé vyjel tuto sobotu 30. května,“ upřesnila tisková mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.Jízdní řády budou stejné jako v loňském roce. Turistický kolový vláček vyráží na svou okružní cestu pětkrát denně od louckého kláštera a odtud veze návštěvníky po nejvíce vyhledávaných místech města.

Během devadesátiminutové vyhlídkové jízdy pozná cestující, kam do přírody ve Znojmě, historické centrum a jeho romantická zákoutí, u kostela svatého Mikuláše se octne na místě s jedním z nejhezčích výhledů na údolí Dyje a zjistí, kudy do jednoho z největších podzemních labyrintů ve střední Evropě.

Trasa vláčku: Plovárna – klášter Louka, přehrada u údolí Dyje, Kostel svatého Mikuláše, Rotunda svaté Kateřiny, poté Znojemský hrad, ulice Přemyslovců, Městské lázně, Mariánské náměstí, Masarykovo náměstí, nádraží, Plovárna – klášter Louka.

Provozovatelem vláčku je Znojemská dopravní společnost Psota.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *