Valtice a Mikulov jsou ze hry, Znojmo v ní stále je, jediný Retz ji neodpískal

Vzpomínáte si na reklamní slogany, které ještě před časem prostřednictvím billboardů lákaly na Znojemské historické vinobraní? Stálo na nich Posledních dvacet lístků, či Letos bez burčáku. Nyní to vypadá tak, že marketingová kampaň Znojemské Besedy bude nechtěným proroctvím. Zrušení největších oslav vína kvůli koronaviru už ohlásili ve Valticích a v Mikulově. Všechny zraky se tak upírají ke Znojmu, kde Vinobraní ještě neodpískali, ale nad jeho konáním visí veliký otazník.


Ilustrační foto: Znojemská Beseda

Podle tiskové mluvčí radnice Zuzany Pastrňákové se zatím počítá s tím, že Vinobraní bude, ale jedním dechem dodává, že v první řadě bude záležet na vládních opatřeních, která se každou chvilku mění, nedají se předjímat a jsou zatím s ohledem na větší letní a podzimní akce neurčitá.

Důležitou informací zůstává, že již zakoupené vstupenky jak na mikulovské, tak i na znojemské vinobraní bude možné vrátit, případně je použít další rok.

„Tím, že si permanentku ponecháte, vyjádříte našemu festivalu podporu a přispějete k zachování jeho kvalitního programu, který stojí každoročně značný obnos finančních prostředků. Osud této velké akce je tak částečně i ve vašich rukou, neboť právě díky vám, našim věrným fanouškům, kteří se do Mikulova každoročně vracíte, se může Pálavské vinobraní uspořádat v rozsahu, jaký znáte,“ říká Petra Eliášová, ředitelka Pálavského vinobraní.

Naopak pevně přesvědčení o konání vinobraní jsou v sousedním Rakousku. Starosta Retzu Helmut Koch Znojemsku sdělil, že přípravy jsou v plném proudu a nic nenasvědčuje tomu, že by se oslavy vína konat neměly.

Dominik Burdel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *