Bez Rusů, zato s Čochtanem

Už jedenadvacet let o prázdninách díky hudebnímu festivalu Petera Dvorského ožívá zámecká zahrada v Jaroměřicích. Letos poprvé se tato proměna kvůli koronaviru neodehraje. Festival sice bude, ale jinde a až v zářijovém termínu.


Hudební festival Petra Dvorského obohatí letos vodník Čochtan alias Josef Dvořák.

„Jsme nuceni se původního plánovaného termínu vzdát,“ vysvětluje manažerka Lenka Šimečková. „Nešlo už dál čekat, mohly by nám pak zbýt oči pro pláč, protože v nejistotě byla vystoupení zahraničních hostů. Rozhodli jsme se proto festival pořádat od 12. do 26. září.“

Neuskuteční se ani všechny původně plánované koncerty, chybět budou právě zahraniční hvězdy. Fenomenální tenorista Kristian Benedikt z Litvy a sopranistka Yana Kleyn z Ruska. Nepřijede ani očekávaný Orthodox Singers, proslulý chrámový sbor ruského pravoslaví. Posluchači ale o ně nepřijdou. Jejich koncerty se podle organizátorů jen přesouvají na příští rok, s umělci už mají domluvené nové termíny. Naopak letošní účast podle plánu slíbil Miroslav Dvorský ze Slovenska i jeho bratr Peter Dvorský. Festival letos obohatí také představení Divadelní společnosti Josefa Dvořáka o tom, jak Čochtan vypravuje.

Festival s přívlastkem mezinárodní probíhá pravidelně nejen v Jaroměřicích nad Rokytnou, ale i na několika dalších místech v okolí včetně zámku ve Valči. Na některé jeho koncerty si v minulosti koupilo vstupenky i přes sedm set a v zámecké zahradě běžně přes tisíc lidí.

Letošní předprodej bude zahájen v červnu.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *