Provoz vedrovické školky obnoven s přírodní zahradou i s dopravním hřištěm

VEDROVICE  Děti ze školky se staly prvními projektanty, když dostaly zadání namalovat, jak by si obnovenou zahradu samy představovaly. Realizátoři pak vyměnili staré herní prvky za nové moderní, vyměnili také chodník a zakomponovali dětmi žádané dopravní hřiště. A právě na tuto zbrusu novou část přispěli uživatelé mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem za finančního přispění Nadace ČEZ.„Projekt obnovy školní zahrady začal fakticky vznikat na konci roku 2017, kdy si děti v rámci výuky samy navrhly, jak má nová zahrada vypadat,“ říká s úsměvem starosta Richard Janderka. „Odbornou přípravou projektové dokumentace byla v roce 2018 pověřena firma, se kterou jsme měli dobrou zkušenost, a to se vyplatilo,“ dodává starosta Vedrovic.

Náklady na rekonstrukci přírodní zahrady dosáhly téměř milionu korun. Necelou polovinu pokryly dotace, další finance vynaložila obec ze svého rozpočtu, část přispěla Nadace ČEZ. Demontáž starých hracích prvků a úklidové práce zabezpečili pracovníci obce a vedrovické Mateřské školy. Na zahradě/hřišti lze najít houpací koníky, houpačky a skluzavky, ale také domek pro ježka, hmyzí domeček nebo velké truhlíky s jahodami, o které budou děti pečovat, rovněž také chodníček s různými povrchy, přes který se prochází naboso.

„Děkuji všem, kteří se při realizaci podíleli, i všem, kteří pomohli finančně. Věřím, že jsme vytvořili místo, kde se budou děti seznamovat s přírodou a vytvářet svobodně vlastní hry, které jsou podmínkou pro jejich zdravý vývoj,“ říká starosta obce Richard Janderka.

Zpracoval: -TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *