Motorkáře našel v příkopu bez známek života, ležel tam několik dní

Ve čtvrtek 21. května po patnácté hodině spatřil šokovaný cyklista na silnici před Krkovicemi od Hodonic hrůzný výjev. V příkopu prudké zatáčky ležela zdemolovaná motorka. Její řidič, kterého také uviděl, utrpěl zranění na první pohled neslučitelné se životem.


Ilustrační foto

Cyklista informoval okamžitě policii. „Motorkář pocházel z našeho regionu, bylo mu čtyřicet šest let. Nehodu pravděpodobně způsobil sám, okolnosti však dále vyšetřujeme,“ sdělila mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Přítomnost zdravotníků byla bezpředmětná, a proto je už nikdo nekontaktoval. Na místo tragédie naopak vyjížděla jednotka profesionálních hasičů ze Znojma. „Pomáhali jsme policistům vyprošťovat motorku i tělo,“ doplnil za hasiče Jaroslav Mikoška.

„Vracela jsem se domů autem před šestou hodinou odpolední. Policisté tam ještě byli, “ doplňuje okolnosti nehody projíždějící svědkyně, „žádný příjemný pohled. Pozůstalé rodiny je mi líto, lidé někdy na silnici zbytečně riskují.“

AKTUALIZACE

Po zveřejnění zprávy se ozvali svědkové, podle jejichž tvrzení motorkář pocházel z vesnice vzdálené od místa tragédie necelých dvacet kilometrů. Zahynul zřejmě už v neděli odpoledne, kdy odjel z domova na chvíli se projet. Od té doby ho už nikdo neviděl. Zůstaly po něm dvě malé děti. Lenka Drahokoupilová následně potvrdila, že ještě před tím, než byl nalezen, po něm skutečně vyhlásili pátrání. „Kdy přesně se nehoda stala, ale teprve vyšetřujeme,“ dodala

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *