V Kasárnách se šoférům šlapat na brzdu nechce, teď už budou muset

Znojmo spustilo avizované úsekové měření rychlosti v městské části Kasáren, která je typickou průjezdní obcí, která svádí k tomu, aby řidiči zapomínali brzdit. První statistika totiž ukázala, že rychleji, než povolenou rychlostí projede tímto úsekem v průměru 97 aut denně.„Bezpečnost je naší absolutní prioritou. Je potřeba zklidnit dopravní situaci v Kasárnách a přimět řidiče, aby jezdili bezpečně a podle pravidel, což je hlavní přání nejen zdejších obyvatel. Statistika prvních pěti dní, kterou máme k dispozici, ukázala, že přibližně denně tudy projede pět až šest tisíc aut a až stovka z nich jezdí rychle. Někomu by se to mohlo zdát jako malé číslo, ale já jej vnímám naopak jako vysoké,“ říká starosta Jan Grois.

Za prvních pět dnů, to jest od 6. do 10. května, kdy má město k dispozici detailnější statistiku, projelo Kasárnami 28 268 vozidel: 13 760 ve směru na Znojmo a 14 508 na Moravské Budějovice. Z toho 486 překročilo maximální povolenou padesátikilometrovou rychlost.

„Naprosto alarmující je nejvyšší naměřená rychlost. V pondělí jsme zaznamenali řidiče, který jel stodvanáctikilometrovou rychlostí. Překročení rychlosti o pětadvacet a více kilometrů navíc není úplně ojedinělé,“ doplňuje šokující statistiku Jan Grois.

„U metody úsekového měření rychlosti, které nově běží v Kasárnách, jde o výpočet rychlosti na základě časů průjezdu dvou bodů, kterým je ohraničený měřený úsek. V Kasárna jsou umístěny kamery v obou směrech – dvě na začátku a dvě na konci obce. Pracuje se s rychlostí průměrnou, nikoli okamžitou. V případě odchylky od maximální povolené rychlosti je vozidlo, respektive jeho poznávací značka, vyfoceno.

Přestupky následně řeší odbor dopravy znojemského Městského úřadu. Dle naměřené rychlosti se výše pokuty pohybuje mezi 500-2 500 korunami,“ doplnila tisková mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *