Z terminálu v Hrušovanech sprchy nebudou

Hotovo! Po dvou letech od vypsání výběrového řízení mají Hrušovany moderní autobusový terminál.

Přibylo k němu také malé parkoviště, významnými úpravami prošel i nedaleký park. Ranní spoje začaly vyjíždět z nových zastávek právě dnes.Investici za více jak dvacet milionů korun doprovázely kvůli koronaviru problémy. Zpozdila se dodávka objednaných segmentů z Číny a také těsnění na střechu z Itálie. Na sociálních sítích se kvůli tomu objevovaly posměšně poznámky přirovnávající terminál ke sprše.

„Patřili jsme k posledním městům v regionu, která nový terminál ještě neměla. Přispěje ke zkvalitnění autobusové dopravy, cestující tam přestupují z několika směrů,“ říká starosta Hrušovan Miroslav Miloš. „Ze čtyř vybudovaných zastávek budou moci autobusy odjíždět naráz, což dosud nebylo možné. Nechybí samozřejmě ani digitální deska, informující o příjezdech a odjezdech.“

Město využilo k vybudování dotace z regionálního operačního programu, necelých zbývajících osm vyhradilo z vlastního rozpočtu.

Terminál tvoří ocelové zastřešení se skleněnou výplní. Někteří lidé si podle příspěvků na sociálních sítích myslí, že je zbytečně vysoké. Starosta to vysvětluje nutností dostatečného prostoru pro průjezd autobusů. Před časem mezi spárami střechy dokonce zatékalo.

„Lavičku se sprchou, to nemají nikde na světě,“ komentoval závadu Miloš Bart, jeden z kritiků. Podle přiloženého videa skutečně při dešti teklo přímo na dřevěnou lavičku pod stříškou terminálu.

„Všechno je momentálně lepší, než co bylo na zastávkách předtím. Vypadalo to hrozně. Určitě se to zlepší,“ hodnotil situaci naopak optimisticky Martin Teleki.

Dělníci později skutečně netěsnící spáry zalepili speciálním těsněním z Itálie. „Vzhledem k současné situaci je to omluvitelné. Kritice se ale nikdy nevyhnete,“ míní starosta Miroslav Miloš.

Sprchy tak tady ale zcela určitě nebudou.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *