Hudební festival bude, otázkou zůstává, jaký?

Málokdo v republice si troufne předvídat, ale organizátoři Hudebního festivalu Znojmo si to dovolit mohou. Šestnáctý ročník významné kulturní akce, který v první půlce prázdnin každoročně láká do Znojma tisíce návštěvníků z domova i ze zahraničí, se i přes nepřízeň všech současných okolností uskuteční. Otazníkem jen zůstává, za jakých okolností a v jakém rozsahu.


Když Jiří Ludvík (zleva) nadšeně zpíval letos v únoru během JazzFestu (který jeho tým také organizuje), ani v nejmenším se současnými komplikacemi nepočítal. Zprava též nadšený Jakub Tomala, jeho bývalý kolega z gymnázia Dr. Karla Polesného.

„Stále například není jasné, zda vystoupí zahraniční interpreti. Nevíme ani, kolik posluchačů najednou se bude moci zúčastnit jednotlivých koncertů.Ale my si prostě řekli, že festival bude. I kdyby nám nakonec zůstala třeba jen možnost hudby v ulicích. Chceme totiž po dlouhé karanténě a stresovém období lidi přivést na jiné myšlenky. Všechno děláme z nadšení, pro nás totiž tenhle festival není byznysem, neživí nás, a proto se nebojíme zariskovat a jít do určité nejistoty,“ vysvětluje mluvčí Hudebního festivalu Petra Štorková.

Příprava festivalu proto už začala běžet na plné obrátky. Stejně tak předprodej vstupenek na koncerty, u kterých je velká jistota, že se za různých okolností uskuteční.

Kdyby některý z nich přece jen organizátoři museli zrušit, peníze za vstupenky…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *