Saxofon Karla Fojtíka pomáhá věřit, že bude líp

Na saxofon hrál mimo jiné s bigbandem Felixe Slováčka před vyprodanými sály světových jevišť. V Hamburku, ve Vídni, v New Yorku. Doprovázel tehdy nejslavnější zpěváky české populární hudby včetně Karla Gotta. Přesto nyní prožívá něco, co během své profesní kariéry nezažil. Hraje z balkonu svého panelového domu na znojemském sídlišti. Aby v této neobvyklé době potěšil sousedy.


Karel Fojtík

„Asi před čtrnácti dny jsem uviděl ve zprávách, jak z balkonu v Itálii zpívají operní zpěváci. Mocně jsem vnímal tu atmosféru a chtěl přispět trochou do mlýna i u nás. Rozvířit to zlověstné ticho na sídlišti.“

Emoce v průběhu svého hudebního dobrodružství čekal, realita prokazující obrovský smysl hudby ho přesto zaskočila. „Lidé otevírají okna a tleskají, na chvíli zapomínají na současnou situaci, co víc bych si mohl přát,“ říká téměř dojatě Karel Fojtík, rodák z Vranova, který dobře rozjetou kariéru v showbyznysu před lety vyměnil za poklidnější dráhu učitele na znojemské lidové škole umění.

Tleská mu například Julie z vedlejšího domu. „Když pana Fojtíka poslouchám, napadá mě se ho zeptat, jestli by mě také neučil na saxofon. Je velký profesionál a vybírá překrásný repertoár. Jsem mu velmi vděčná za ten příjemný a uklidňující zážitek,“ popisuje své dojmy.

Saxofon Karla Fojtíka v koronavirem ochromeném sídlišti slyší také izolovaní senioři z nedalekého domova…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

Alžběta Janíčková

1 komentář: „Saxofon Karla Fojtíka pomáhá věřit, že bude líp

  • 28.4.2020 (22:33)
    Permalink

    Karle, jsi skvělý, drž se a hraj!! Zdravíme tě
    Eva a Laďa

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *