Opatření omezí kulturní a společenský program i v květnu a červnu

Opatření v boji proti koronaviru citelně zasahuje i do kulturních a společenských akcí a osvětových kampaní města. Kalendář akcí se postupně ztenčuje, další události se ruší úplně, pro jiné se hledá náhradní termín.


ilustrační foto

„Aktuální vládní opatření nám neumožňují pořádat akce, na které jsme byli léta zvyklí a na které se vždy těšíme. Ať už se jedná o venkovní akce nebo o divadelní představení. Rušíme pochopitelně i všechny akce pro seniory, a to až do konce června,“ shrnuje starosta Jan Grois.

Zrušené akce bez náhrady:

  • Pálení čarodějnic (30. 4.)
  • Přehlídka dechových hudeb (1. 5.)
  • Dny partnerských měst (1. – 2. 5.)
  • Týden pro rodinu + Baví se celá rodina (9. – 17. 5.)
  • Den bez úrazu + Den bez tabáku (28. 5.) – bude nahrazeno online osvětovou kampaní
  • Dětský den (30. 5.)
  • Pivní slavnosti (13. 6.)

Akce s novým termínem, pokud jejich konání umožní vládní nařízení:

  • Majáles (srpen)
  • Znojmo Extreme 790 (pátek 4. září)

Rok 2020 je významný oslavou 300 let městského pivovaru ve Znojmě. O tom, jakým způsobem proběhnou tyto oslavy, bude Město Znojmo brzy informovat.

Opatření o zrušení akcí se týká také Městského divadla Znojmo. Představení ani koncerty se do konce června neodehrají v plánovaných termínech. O těch náhradních, popřípadě o vrácení vstupenek bude informovat web Znojemské Besedy. Informace budou také na jejím facebookovém profilu.

Stejné opatření zrušení akcí se týká také programu pro seniory, ruší se vše do 30. června.

Uzavřeny dále zůstávají také všechny turistické provozy, jako je Turistické informační centrum, Znojemské podzemí, Radniční věž, Expozice pivovarnictví a Hradební opevnění. Jejich otevření se předpokládá, v návaznosti na rozhodnutí vlády, tedy 8. června.

„Věříme, že se pandemická situace brzy uklidní a my tak budeme moci návštěvníkům znovu nabídnout pestrý kulturní a turistický program. Znojemsko je ostatně atraktivním regionem pro výlety i dovolené a na podporu domácího cestovního ruchu se letos zaměříme ještě více než v předchozích letech,“ dodává František Koudela, ředitel Znojemské Besedy, která organizuje většinu kulturních akcí ve Znojmě a zaměřuje se i na turistický ruch.

Protože procházky a výlety do přírody a pobyt na sluníčku jsou nejen povolené, ale i doporučené jako prevence proti stresu a jako přísun vitaminu D, jsou na webu Znojemské Besedy ke stažení jako náměty na výlety do přírody veškeré propagační materiály jako například Pěšky Podyjím nebo Na kole Podyjím.

-pas-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *