Jan Grois: Zvládneme i špatný scénář!

Šéf krizového štábu a starosta Znojma ubezpečuje občany, že radnice z organizačního hlediska je připravena zvládnout nejen dobrý scénář uvolňování protikoronavirních opatření, ale také scénář špatný, který je v této chvíli sice nepravděpodobný, ale nikoliv vyloučený.



Pane starosto, minulý týden vláda představila plán postupného uvolňování opatření a návratu k normálnímu životu. Jaký je váš názor? Není to příliš brzo, anebo naopak pozdě?

Vláda má velmi těžké rozhodování. Počty nakažených postupně klesají a zároveň se začínají ozývat hlasy, že nás to všechny stojí moc peněz.

Tento ekonomický argument nabývá poslední dobou hodně na síle. Víc jasno budeme mít poté, až proběhne plošné testování. Vláda se zatím chová přiměřeně opatrně.

Jak bude vypadat proces uvolňování ve Znojmě?

Připravili jsme plán, co všechno do 30. dubna pustíme. Do ulic jsme nasadili Anticovid-team, který dezinfikoval speciální nanotechnologií riziková místa městského mobiliáře. To byl důvod, proč se například zpozdilo otevření městských hřbitovů. Podle hlavní hygieničky jsou i hřbitovy riziková místa, proto jsme provedli dezinfekci dřív, než jsme otevřeli jejich brány.

Jste připraveni i na rizikovou variantu, že se něco pokazí a epidemie se znovu rozjede?

Ano, zřídili jsme zásobu krizového štábu. Máme nakoupené roušky, respirátory, ochranné štíty, dezinfekci. Zajistili jsme i nové materiály na…

Celý rozhovor najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *