Znovín se blýskl zlatým tramínem

Vinalies Internationales Paris. Takový je název jedné z oněch legendárních soutěží světových vín v metropoli nad Seinou, kde poměřují svoje produkty jen ti nejlepší, jichž se tentokrát sešly téměř tři tisícovky z pětačtyřiceti zemí. Nechyběl mezi nimi ani Znovín Znojmo, jenž získal dvě zlaté (za tramín) a dvě stříbrné medaile (za ryzlink rýnský).S počtem 133 přihlášených vín patřila Česká republika do první pětky mezi pětačtyřiceti vinařskými zeměmi, které do této soutěže zaslaly svoje vzorky, jež hodnotilo 125 světově renomovaných degustátorů. Opět se zadařilo a Česká republika měla mezi hodnotiteli svá dvě želízka v ohni, konkrétně Martina Šmída, sommeliera Znovínu Znojmo, a enologa Josefa Valihracha.

„Musím s hrdostí říci, že je velmi povzbuzující vidět, jak se kvalita moravských vín začíná vyjímat i na mezinárodních soutěžích,“ komentovala enoložka Eliška Becková.

„Dostat se na přední místa v soutěži s tak přísným stylem hodnocení, kde není jednoduché uspět, natožpak získat titul šampiona v některé z osmi kategorií, si zaslouží respekt,“ hodnotil úctyhodný sukces mateřské firmy znovínský sommelier Martin Šmíd.

Zisk dvou zlatých trofejí Znovínu – za Tramín červený, výběr z cibéb, a za Tramín červený, výběr z bobulí (obě vína z roku 2017) – zůstává výmluvným potvrzením skutečnosti, že pod řemeslnou zručností vinohradníků, ruku v ruce se sklepmistry, se rodí taková vína, jež minout bez povšimnutí, by zůstalo neodčinitelným hříchem.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *