K symbolickému gestu Krumlova se nepřipojí všichni

REGION  Peníze jsou potřeba v nemocnicích! S tímto heslem přišla poslední březnový den moravskokrumlovská městská rada, která se rozhodla finančně podpořit znojemskou nemocnici.

„Rada se vzdala své odměny za výkon funkce zastupitele za měsíc březen. Všechny tyto peníze věnujeme nemocnici ve Znojmě,“ uvedl na svém facebookovém profilu starosta Tomáš Třetina.Zároveň vyzval ostatní městská zastupitelstva ve znojemském okrese, aby se přidala k jejich dobročinnému daru.

„Velmi rád navrhnu, abychom nemocnici Znojmo darovali finanční obnos a věřím, že se přidají i další zastupitelé,“ odpověděl na dotaz Znojemska starosta Jevišovic Pavel Málek, zda se ke krumlovským radním připojí.

Podle jeho slov však bude také záležet na dalším vývoji situace, která se každý den mění. „Možná i jiná zařízení nebo služby budou potřebovat naši pomoc. Toto vyhodnotíme a případný dar jistě dáme na nejlepší účely,“ dodal Málek.

Výzvu Tomáše Třetiny zaznamenali také představitelé Hrušovan nad Jevišovkou.

„Příští týden budeme v telekonferenci se zastupiteli města projednávat, jakou formou pomoci to uděláme,“ uvedl starosta Miroslav Miloš.

Podporu znojemské nemocnici naopak nezvažují v Miroslavi. „K akci Moravského Krumlova se připojovat nebudeme. V radě města jsme se takovou podporou nezabývali. Před epidemií jsem udělal docela velké gesto,“ informoval miroslavský starosta Martin Plechatý.

Ten krátce vykonával souběh funkcí, když současně řídil Město a Správu majetku města Miroslavi. Proto se rozhodl jeden ze svých platů (za řízení Správy majetku města) věnovat katolické a evangelické farnosti (oběma institucím po patnácti tisících korun).

Podle vyjádření starosty Jana Groise pravděpodobně neuvažují o vyslyšení výzvy Krumlovských ani radní ve Znojmě.

„Kroků moravskokrumlovských zastupitelů si vážím, já sám dávám měsíčně desítky tisíc na dobročinné účely a nemám problém se vzdát odměny zastupitele. Realitou je, že rozpočty nemocnic se pohybují v řádech stovek milionů korun, a tyto příspěvky od zastupitelů jsou celkově v řádech desetitisíců. To znamená, že je to spíše symbolické gesto než reálné řešení problému. Jako krajský zastupitel budu navrhovat změnu rozpočtu kraje, aby se rozpočet zdravotnických zařízení a zařízení, které se starají o seniory, navýšil v řádech desítek milionů. Vím přesně, kde je možné ušetřit,“ konstatoval znojemský starosta Jan Grois.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *