Po rouškách bude Znojmo rozdávat občanům i dezinfekci

Distribuce roušek pro všechny Znojmáky, které radnice zajistila díky spolupráci s místní firmou PPO Group, běží na plné obrátky.  Nejpozději do poloviny příštího týdne budou roušky mít všichni ve své schránce. Radnici se podařilo zajistit i dezinfekci. S její distribucí začne v úterý.


ilustrační foto

„Podařilo se nám zajistit velký nákup Anti-COVID dezinfekce přímo od výrobce Čepro. Díky tomu můžeme každou domácnost ve Znojmě zásobit cca 0,7 litrem dezinfekce, která je určena primárně na dezinfekci rukou,“ říká starosta Jan Grois.

A jak bude distribuce probíhat? V městských částech s výjimkou Přímětic se o distribuci postarají předsedové. „Derflice, Hradiště, Kasárna, Konice, Mramotice, Načeratice, Oblekovice Popice jsou co do počtu obyvatel menší, a tak se o distribuci do domácností postarají sami předsedkyně a předsedové městských částí, za což bych jim chtěl poděkovat,“ dodává starosta Grois.

V Příměticích budou dvě odběrná místa: v bývalé hasičárně bude dezinfekce k odběru pro všechny z části Přímětice – ves, lidé z části Přímětice – sídliště půjdou do základní školy. Na webu www.opatreniznojmo.cz bude zveřejněn seznam ulic dle odběrných míst. Fungovat budou od úterý 7. dubna do čtvrtka 9. dubna od 8:00 do 17:00, přičemž od 8:00 do 10:00 je čas vyhrazen pro seniory nad 65 let.

Město Znojmo jako takové bude mít odběrných míst hned několik. „Logistiku ve městě jako takovém ještě řešíme. Po víkendu zveřejníme seznam ulic s příslušným odběrným místem. Prosíme občany o trpělivost a o sledování speciálních webových stránek www.opatreniznojmo.cz. Detailní info o distribuci budeme také posílat přes Mobilní Rozhlas,“ dodává starosta Grois. S distribucí ve městě se začne pravděpodobně ve středu 8. dubna.

Kromě roušek a dezinfekce pro své občany zajistila radnice také respirátory pro Centrum sociálních služeb Znojmo, které má ve správě domovy pro seniory, a pro Městskou policii. Pro Centrum sociálních služeb zajistilo také dostatečnou dodávku ochranných obleků. S firmou PPO Group chystá také výrobu ochranných štítů pro zdravotníky, sociální služby a další rizikové profese.

„Pro nás to není jen fráze, že zdraví našich občanů a ochrana našich seniorů jsou naší prioritou. My naše slova podtrhujeme i reálnými činy,“ uzavírá starosta Grois.

-pas-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *