Pohostinství, služby, ale také pendleři: Koronavirus rozevřel náruč i nezaměstnanosti

Region  Od vypuknutí koronavirové krize se bez práce ocitli lidé z různých oborů. Úřady práce evidují v rámci celé republiky zvýšený zájem zaměstnanců i osob samostatně výdělečně činných o informace k možné evidenci. Znojemský region samozřejmě v této oblasti není výjimkou.


Úřad práce

„O zprostředkování zaměstnání a zařazení do evidence uchazečů o zaměstnání žádají v současné době především lidé, kteří pracují v pohostinství, ve službách a v cestovním ruchu. Právě tyto oblasti postihla přijatá epidemiologická opatření v největší míře a zaměstnavatelé dočasně uzavřeli své provozy. Obdobná situace nastává v oblasti automobilového průmyslu a u subdodavatelů firem působících v této oblasti,“ informovala Kateřina Beránková, tisková mluvčí Úřadu práce České republiky.

Mezi častými zájemci o zaměstnání se nacházejí rovněž takzvaní pendleři. Ti se ocitli v extrémně složité situaci poté, co česká vláda striktně zpřísnila pravidla pro cestování za prací do zahraničí.

„Hlásí se především ti, kteří pracovali ve výše uvedených oborech v zahraničí, a to zejména v Rakousku,“ přiblížila tisková mluvčí.

Tato skutečnost se dotýká především zdejšího regionu, kdy pendleři často vyjížděli za prací do přihraničních oblastí a policie měla plné ruce práce je umravnit, aby vycestovávali nikoli přes zelenou stezku, nýbrž hraničním přechodem k tomu určeným, tedy přes Hatě.

Podle tiskové mluvčí Kamily Beránkové mnozí zaměstnavatelé uvádějí, že po skončení karantény přijmou propuštěné zaměstnance zpět.

„Pokud jde o osoby samostatně výdělečně činné, je mezi nimi také řada takových, kteří kvůli omezením dočasně přerušují svou činnost, jedná se například o drobné podnikatele a řemeslníky,“ dodala Kamila Beránková.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *