Chtěl vykrást obchod, do šesti minut byl v poutech

ZNOJMO Jednačtyřicetiletý muž se pokusil vykrást supermarket v ulici Dukelských bojovníků. Strážníci, kteří o probíhající loupeži přijali oznámení včera zhruba hodinu před půlnocí, byli na místě do čtyř minut.


Ilustrační foto

Podle prvotních informací se pachatel pokusil dostat do prodejny přes výlohu, kterou rozbil v zadní části směrem k Holandské ulici.

„Podezřelého, který odpovídal popisu, uviděla obsluha kamerového systému, když se pokoušel utéci a schovat se před strážníky za blízkým panelovým domem. Strážníci tak dostali přes radiostanici potřebné informace a okamžitě se za podezřelým rozběhli a po několika desítkách metrů běhu ho dostihli, svedli na zem a spoutali,“ vylíčil Petr Hladký, manažer prevence kriminality Městské policie Znojmo.

Strážníci zajistili prodejnu, aby nedošlo ke znehodnocení kriminalistických stop, a přivolali státní policii. Navíc zjistili, že jednačtyřicetiletý muž je známý recidivista, který za sebou má bohatou trestní minulost.

„Za posledních pět let jsme s ním řešili přes dvě desítky přestupků. Kupříkladu fyzický útok na ženu i několik drobných krádeží v hypermarketech. Naposledy tentýž den po jednadvacáté hodině v nedalekém hypermarketu Kaufland na ulici Dukelských bojovníků. Jelikož měl ale při pokusu o drobnou krádež napadnout ostrahu hypermarketu, převzala si ten případ Policie České republiky k dořešení,“ dodal Hladký.

-bur-

1 komentář: „Chtěl vykrást obchod, do šesti minut byl v poutech

 • 19.4.2020 (13:27)
  Permalink

  To je recidivista, nebo spíše delikvent jak Brno. Delikvent narozdíl od recidivisty páchá přestupky a přečiny.

  Podle mě se jedná o zločin loupežné přepadení, když měl v úmyslu napadnout ostrahu objektů.

  Tohle neskončí podmínkou, domácím vězením, pokutou, či jiným alternativním trestem, ale bude za to nepodmíněný trest.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *