Nemocnice: Tři nakažení, ale panikařit není nutno

Ředitel znojemské nemocnice Martin Pavlík potvrdil v minulých dnech první záchyt pozitivity koronaviru mezi svými zaměstnanci, jichž je více než tisícovka.

„Výskyt koronaviru – vzhledem k pozitivitě personálu v mnoha nemocnicích a nárůstu počtu nemocných v kraji – se dal logicky očekávat,“ konstatoval ředitel Pavlík.


foto: Nemocnice Znojmo

Petra Veselá, tisková mluvčí nemocnice, která je s bezmála šesti sty lůžky největším krajským zařízením, doplnila, že k případu prvního výskytu další informace poskytovány nebudou.

Podle informací, které se naší redakci podařilo vypátrat, jsou však ve znojemské nemocnici nakaženi už tři její pracovníci, tedy nikoliv pouze jeden. Jedna z nakažených je zdravotní sestra.

V souvislosti s negativně akcentovanou mediální smrští, kterou zažíváme, však není třeba vnímat tato zjištění jako katastrofická, poněvadž znojemská nemocnice – dle ubezpečení ředitele Pavlíka – pokračuje v protipandemickém plánu a úsilí o zachování své bezproblémové funkčnosti maximalizuje.

Ve svém odhodlaném stanovisku k boji proti nárůstu počtu nemocných v jiných nemocnicích se však ředitel Martin Pavlík nevyjádřil k tomu základnímu aspektu problému infekce.

Zda je ve Znojmě vůbec možné postupovat tak, aby reálné nebezpečí nárůstu nakažených v největším zdravotnickém zařízení v kraji bylo eliminováno alespoň částečně.

Vlastimil Mrva; -bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *