Odmítal si nasadit roušku, skončil v cele

ZNOJMO Sedmačtyřicetiletý muž porušoval zákaz pohybu na veřejnosti bez ochrany dýchacích cest. Navíc nerespektoval několik výzev strážníků a nechtěl si nasadit ani jimi nabízenou náhradní roušku. Nakonec skončil v policejní cele.


Ilustrační foto

Dosud se setkali znojemští strážníci s několika desítkami osob, které porušovaly usnesení vlády. Avšak po upozornění strážníků a vysvětlení situace si tyto osoby vždy ochranu dýchacích cest nasadily.

„Případ ze středečního rána je první, kdy někdo v přítomnosti hlídky Městské policie odmítal respektovat vládní usnesení. Jelikož se nadále muž dopouštěl protiprávního jednání a nemohl hodnověrně prokázat svou totožnost, využili strážníci svého oprávnění a muže předvedli na obvodní oddělení Policie České republiky. Zde mu ještě policisté dali lidově řečeno šanci, ale muž i nadále odmítal respektovat usnesení vlády. Proto si jej policisté převzali, za součinnosti strážníků byl policisty spoután,“ uvedl manažer prevence kriminality Městské policie Znojmo Petr Hladký.

„Policisté muže zajistili a pro podezření z psychických problémů byl následně předán do zdravotnického zařízení. Za porušení vládního nařízení a neuposlechnutí výzvy policistů jeho jednání prověřujeme jako podezření z přestupkového jednání a spisový materiál předáme k dalšímu řešení správnímu orgánu,“ uvedl tiskový mluvčí policie Petr Zámečník.

Strážníci později zjistili, že se sedmačtyřicetiletým mužem neřešili první událost. V září minulého roku mu uložili pokutu, protože popíjel alkohol na veřejném prostranství na náměstí Svobody a navíc venčil psa bez vodítka či náhubku.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *