První nakažený nebyl vůbec nakažený

Muž ze Znojma, který byl Krajskou hygienickou stanicí evidován jako první v regionu s pozitivním testem na onemocnění koronavirem, vůbec nakažený nebyl. Prokázaly to druhý a třetí test, které byly provedeny v brněnské fakultní nemocnici a vyšly negativně.


Ilustrační foto: -bur-

Předminulý pátek večer měl horečku a bolelo ho v krku. Nechal si proto následující den udělat test, jehož výsledky přišly z Krajské hygienické stanice minulé pondělí s pozitivním nálezem. Už ten den se ale cítil mnohem lépe, a dokonce mu opadla horečka. Navíc jeho příbuzní, s kterými byl v úzkém kontaktu, byli testování s negativním výsledkem. A jak se redakci Znojemska podařilo zjistit z lékařských kruhů, bylo vysoce nepravděpodobné, že by své nejbližší nenakazil. Stejně tak nepravděpodobné se jevilo, že by nemoc překonal během tří dnů, neboť obvyklá doba léčení zabere podle oficiálních informací čtyři až šest týdnů.

Muž proto zažádal o nový odběr, který provedli v drive-in stanu ve fakultní nemocnici v Brně. O několik hodin později se dozvěděl, že koronavirus nemá. Obvodní lékař „nakaženého“ proto nařídil třetí test, který muž podstoupil včera opět v brněnské fakultní nemocnici, respektive v drive in stanu zřízeném pro tyto účely. Třetí test potvrdil výsledky druhého, čímž byla nákaza koronavirem zcela vyloučena.

Oficiální data Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje hlásí tři nakažené ve znojemském regionu (čísla se vztahují k 22. březnu). Jestli je mezi nimi započítán i muž, který ve skutečnosti není nakažen, se od kompetentních úřadů zjistit nepodařilo. Stejně tak není jisté, kde nastala chyba, ani kolik takto chybně vyhodnocených případů může být.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *