Na začátek sezony čtyři zlaté a jedna stříbrná

Aerobik  Aerobikovému světu začala nová závodní sezona a znojemský klub Aerobic Professional ji zahájil tím nejlepším možným způsobem. Nové choreografie, hudba, dresy, nadšení, zapálení, vášeň a touha vyhrát… To vše zavedlo znojemská děvčata na mezinárodní závody do německého Eisenbergu. Již 11. ročník závodu získal hned několik prvenství: nejvyšší počet závodníků v historii (431), nejvyšší počet zúčastněných klubů (31) a také nejvyšší známky našich závodnic,které měly možnost porovnat svoje síly s těmi nejlepšími reprezentantkami z Česka, Rakouska a Německa. O objektivní hodnocení se postarala mezinárodní porota, za náš klub to byla Sabina Ondrová jako první technická rozhodčí.Medailové konto otevřela kategorie 6-8 let, kde to cinklo hned dvakrát. Ve své premiéře s novými sestavami získala zlato Dominika Kořínková a jen o 5 setin bodu za ní na stříbrné pozici skončila Anna-Marie Křenecká. Děvčata i přes svůj nízký věk předvedla „dospělácké“ výkony, a otevřela si tak cestu ke slibné závodní budoucnosti.

Další zlatou medaili přidala v kategorii 9-11 let Natali Fučíková, která i přes malé zaváhání dokázala upoutat rozhodčí, získat si celou halu fanoušků a kromě nejcennější medaile si domů odvezla i pohár za nejvyšší dosaženou známku kategorie (16.850). Přesně o půl bodu za ní na krásném 7. místě skončila Nikola Hegerová, která svůj první letošní start proměnila ve svůj doposud nejlepší výsledek. Na děleném 13. místě skončily Nela Matoušková a Ema Semotamová, za nimi na 17. místě Karolína Caklová a Nela Hrdličková. Všechna děvčata předvedla ve své letošní premiéře skvělé výkony, nezalekla se silné mezinárodní konkurence a ukázala to nejlepší, co v nich je.

V pořadí třetí zlatou medaili přidala ve starších žákyních členka národní reprezentace Anna Klepáčková, která mezi konkurencí světové úrovně předvedla bezchybnou profesionální sestavu a potvrdila tak před mistrovstvím ČR svoji vynikající formu. Anička si také vylepšila svůj osobní rekord v dosažené známce (18.350 bodů) a všem ukázala vysokou úroveň znojemského aerobiku. Pevné nervy a chladnou hlavu při svém úplně prvním startu v životě v kategorii jednotlivců předvedla Pavla Tkadlecová, která zajela čistě a na jistotu a obsadila pěkné 33. místo. Hned za ní skončila další znojemská závodnice Eliška Kratochvílová a svoji premiéru ve starších žákyních si odbyla i Eliška Kročilová. Děvčata si zaslouží velkou pochvalu.

Poslední zlatou medaili přidala děvčata Kadlecová Pavlína, Hegerová Nikola, Matoušková Nela, Fučíková Natali, Caklová Karolína, Semotamová Ema, Kročilová Eliška a Kratochvílová Eliška v kategorii DANCE aerobik, kde s přehledem a velkým bodovým náskokem předstihla zbytek závodnic.

Zastoupení měl znojemský klub i v kategorii 9-11 trio, kde děvčata Nela Matoušková, Nela Hrdličková a Sofie Boudná taktéž v premiéře ve starší kategorii obsadila pěkné 9. místo. Tato děvčata byla zároveň nominována v prestižní soutěži Sportovec roku-okres Znojmo a v kategorii skupin obsadila úžasné 4. místo!

Z těchto výsledků jde jasně vidět, že znojemský aerobik je na té nejvyšší úrovni a může se s klidným svědomím měřit i se zahraničními kluby. Píle, dřina, zodpovědnost, pokora, vášeň a radost z tohoto krásného sportu nás ženou vpřed za našimi cíli, které jsou vysoké. Máme chuť bojovat a vítězit a dostat do povědomí veřejnosti existenci našeho náročného, ale nádherného sportu.

Sabina Ondrová, licencovaná rozhodčí FIG a trenérka AP Znojmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *