Halový šampionát žactva v lukostřelbě

Lukostřelba  Sice bez medaile, ale se sedmi umístěními v první desítce se vrátila výprava lukostřeleckého klubu Znojmo z 28. mistrovství České republiky žactva v Humpolci. Mezi 133 mladými lukostřeleckými nadějemi i znojemští žáci předvedli kvalitní výkony, přestože to tentokrát na medaile nestačilo.Čtvrté místo obsadilo družstvo mladších žáků ve složení Sofie Axmannová, Natali Bulínová, Tadeáš Paleček. Páté místo vybojovalo družstvo starších žáků. V tomto družstvu nastoupili Michaela Adámková, Adam Paulenka a Jan Sháněl.

Další umístění již vybojovali jednotlivci. Celkově šestá byla hodnocena starší žákyně Michaela Adámková, vylepšila si tak devátou pozici z kvalifikace. Naopak Tadeáš Paleček mezi mladšími žáky v kvalifikaci obsadil čtvrté místo. Prohraný souboj ve čtvrtfinále ho ale odsunul na konečnou osmou příčku. Podobný osud potkal i klubového nováčka Adama Paulenku (starší žák), který překvapil třetím místem v kvalifikační části. Bohužel v eliminační části prohrál v osmifinále a byl hodnocen na konečném devátém místě. Dělené deváté místo společně obsadily i mladší žákyně Sofie Axmannová a Natali Bulínová. Mimo první desítku byli za LK Znojmo hodnoceni starší žákyně Kristýna Hýblová a druhý nováček týmu Jan Sháněl.

Náročný program celého šampionátu zvládl celý tým LK Znojmo včetně doprovodu se ctí. Musíme uznat, že i mezi lukostřeleckou mládeží se kvalita výkonů každoročně rapidně zvyšuje. V každé kategorii bylo startovní pole tak vyrovnané, že samotné umístění v desítce znamená úspěch. Proto bychom rádi touto cestou pogratulovali všem k podaným výkonům. Někteří Znojemští předvedli svá osobní maxima, a k získání medailí mnohdy chybělo opravdu málo. Věříme, že mistrovství dalo všem pozitivní impulz k dalšímu zlepšení do budoucna!

-Z-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *