Vedení Znojma řešilo mimořádná opatření v souvislosti s prevencí proti šíření koronaviru

V návaznosti na zasedání Bezpečností rady státu se k mimořádného jednání sešlo také vedení města. „Řešili jsme zejména otázku uzavření škol, aktuální kulturní, společenské i sportovní akce, potřebná opatření na sportovištích, a to v souvislosti s mimořádnými opatřeními vydaných vládou dnes dopoledne. Chtěl bych všechny občany uklidnit a ubezpečit, že se jedná opravdu o prevenci, ta je naprosto nezbytná,“ vysvětluje starosta Jan Grois.


ilustrační foto

Přijatá opatření najdete v přehledu níže. Situaci bude město nadále bedlivě monitorovat. Na pátek 13. března bude svoláno jednání Bezpečností rady města Znojma.

UZAVŘENÍ ŠKOL

Uzavření škol platí na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví od 11. března až do odvolání. Uzavření se prozatím netýká mateřských škol, ty budou v normálně v provozu, pokud nedojde k žádným změnám.

Na rozhodnutí každého ředitele školy pak je, zda uzavře i kompletně jídelnu, anebo cizím strávníkům poskytne obědy i přes uzavření školy.

Městský úřad Znojmo poskytne informační součinnost také základním školám v regionu, tedy nejen těm, které na svém území sám zřizuje.

JARNÍ DNY ZDRAVÍ

Ruší se páteční běžecký závod CityTrail Pod lampami, závodníkům se nabídne náhradní termín nebo vrácení registračního poplatku.

Bez náhrady se ruší sobotní Fitness kongres, který měl být ve sportovní hale F. J. Curie, a také sobotní Bludičkový běh pro malé a větší.

Jedinou akcí, která v programu Jarních Dnů zdraví zůstává, je nedělní cyklovýlet Na kole za sousedy s Winners Nový Šaldorf. Předpokládaný počet účastníků podle registrací i zkušeností z minulých let tu bude menší než 100 lidí, akce nemá žádné organizační zázemí ani diváckou kulisu.

AKCE POŘÁDANÉ ZNOJEMSKOU BESEDOU

V Městském divadle ve Znojmě se ruší všechna představení, která se měla odehrát tento týden. U všech zrušených představení řešíme náhradní termíny, o kterých budeme informovat. Po zasedání Bezpečnostní rady města Znojma, které je svoláno na pátek 13. března, se v návaznosti na aktuální vývoj rozhodne o divadelních představeních konaných v dalším týdnu.

Ruší se také Nedělní pohádka, která měla proběhnout tuto neděli ve Štukovém sále Znojemské Besedy. Pro Nedělní pohádku se bude hledat náhradní termín.

Ruší se také plánované hudební a taneční akce pro seniory, které měly proběhnout příští týden v domě s byty zvláštního určení na Vančurově 17.

Konání festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, který je v plánu od 19. března, bude na programu jednání páteční bezpečnostní rady.

OPATŘENÍ NA SPORTOVIŠTÍCH

Z opatření Ministerstva zdravotnictví vyplývá, že se sportovní utkání konat mohou, avšak bez účasti diváků. Správa nemovitosti města Znojma jakožto provozovatel sportovišť ve Znojmě bude nicméně dbát i na to, aby kapacita jednoho sportoviště v jeden čas byla max. 90 lidí, a to i mimo sportovní utkání (veřejné bruslení, akce v hale apod.)

ZÁVĚR

Všechna výše uvedená opatření se řídí dnešními mimořádnými opatřeními vydanými Ministerstvem zdravotnictví a platí do odvolání.

Pokud si aktuální vývoj nevyžádá další mimořádná opatření, zasedne Bezpečnostní rada města Znojma v pátek 13. března ve 13:00.

V případě dalších změn budeme všechny informovat. Doporučujeme sledovat oficiální komunikační kanály města Znojma (webové stránky, sociální sítě, Mobilní rozhlas Znojmo – oficiální komunikační kanály města viz zde: https://www.znojmocity.cz/oddeleni-vnejsich-vztahu/os-4887).

Ing. Zuzana Pastrňáková

tisková mluvčí města Znojma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *