Stovky lahví Znovínského koštu vyhlížely degustátory netrpělivě

ZNOJMO  Vyhlášený dvoudenní košt se konal o víkendu ve štukových sálech louckého kláštera. Stovky lahví – naplněné zlatavou, červenou nebo růžovou ušlechtilou tekutinou – čekaly na své degustátory netrpělivě.Vína byla vyrobena z jedenatřiceti odrůd, které pocházely z jedenadvaceti vinařských obcí, 28 viničních tratí a dvou vinařských podoblastí.

„Připraveno bylo 113 vzorků vína a ochutnávala se ročníková vína, z pozdních sběrů, výběry, bobulové výběry, ledová a slámová vína, úspěšná vína z tuzemských či světových výstav, ale také vína archivní i unikátní,“ řekla marketingová manažerka Znovínu Eva Gargelová.

Milovníci vína štukové sály louckého kláštera zcela zaplnili, neboť si nenechali ujít příležitost ochutnat to nejlepší, co Znovín nabízí.

Oba podvečery zpříjemnila cimbálka, v pátek hudební seskupení Slovácko, v sobotu pak hrál a  zpíval nestárnoucí Jožka Šmukař, ikona dechových kapel, se svou cimbálkou.

Pěvecký part si s legendou lidové muziky dokonce střihl sám ředitel Znovínu Pavel Vajčner, což dokladuje snímek na straně první.

Stanislav Nováček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *