Honička aut ve Znojmě, police zatím některé informace tají

V pátek po sedmnácté hodně se v dolní části Jarošovy ulice odehrávala neobvyklá scéna. Na kraji kruhového objezdu stálo odstavené nabourané osobní autu s poškozeným nárazníkem. Opodál na zeleném plácku seděl spoutaný muž s rukama za zády. Hlavu měl od krve a nepřirozeně se kýval. U nohou mu dřepěl pes a vystrašené malé dítě. Nikde žádná sanitka. Kolem se pohybovalo asi dvacet městských i státních policistů, u obrubníku byla pak zaparkována čtyři blikající policejní auta, z toho jedna dodávka.


Ilustrační foto

„Co na mě čučíte, jděte nakupovat,“ volal na postávající zvědavce spoutaný muž. Událost sledovali lidé také z oken blízkých domů. „Ten chlap je opilý,“ komentovala vše jedna z přítomných: „Jel v autě už přes ulici Palackého, ujížděl policii, já jsem to viděla, tady ho zastavili. Minimálně do jednoho policejního vozu naboural. Snad nevezl v autě také to dítě,“ obávala se. U spoutaného se později objevila ještě mladá žena, zřejmě příbuzná. Komunikovala s policisty a z nabouraného auta přinášela doklady. Zatčeného policisté nakonec zvedli a odváděli: „Nic jsem neudělal, nic jsem neudělal,“ křičel trochu nesrozumitelně a opilecky se motal. Žena k němu přesto přistoupila a na rozloučenou ho něžně políbila. Ta krátká chvíle, vyjadřující soucit, laskavost i odpuštění, možná dojala i některé policisty.

Co se vlastně stalo? Vyjádření k případu poskytl policejní mluvčí Petr Zámečník: „Záležitost začala už kolem patnácté hodiny odpoledne. Zatčený muž způsobil dopravní nehodu na parkovišti, od které odjel. Podle mých informací při ní nedošlo ke zranění. Později bylo jeho vozidlo vypátráno a při pronásledování havaroval do několika vozidel na Jarošově ulici. Nadýchal dvě a půl promile.“ Proč ale na místě zasahovala i policejní dodávka, nechtěl dál komentovat. „Někdy jde o náhodu. Vše je v kompetenci operačního a na jeho uvážení. Na tom, kolik aut má v danou chvíli k dispozici. To je vše, co mohu poskytnout ke zveřejnění,“ dodal. Připustil, že vše mohlo souviset i s probíhajícím hokejovým zápasem ve Znojmě. K tomu, zda opilý muž ve voze někoho skutečně vezl, se jednoznačně nevyjádřil.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *