Honička aut ve Znojmě, police zatím některé informace tají

V pátek po sedmnácté hodně se v dolní části Jarošovy ulice odehrávala neobvyklá scéna. Na kraji kruhového objezdu stálo odstavené nabourané osobní autu s poškozeným nárazníkem. Opodál na zeleném plácku seděl spoutaný muž s rukama za zády. Hlavu měl od krve a nepřirozeně se kýval. U nohou mu dřepěl pes a vystrašené malé dítě. Nikde žádná sanitka. Kolem se pohybovalo asi dvacet městských i státních policistů, u obrubníku byla pak zaparkována čtyři blikající policejní auta, z toho jedna dodávka.


Ilustrační foto

„Co na mě čučíte, jděte nakupovat,“ volal na postávající zvědavce spoutaný muž. Událost sledovali lidé také z oken blízkých domů. „Ten chlap je opilý,“ komentovala vše jedna z přítomných: „Jel v autě už přes ulici Palackého, ujížděl policii, já jsem to viděla, tady ho zastavili. Minimálně do jednoho policejního vozu naboural. Snad nevezl v autě také to dítě,“ obávala se. U spoutaného se později objevila ještě mladá žena, zřejmě příbuzná. Komunikovala s policisty a z nabouraného auta přinášela doklady. Zatčeného policisté nakonec zvedli a odváděli: „Nic jsem neudělal, nic jsem neudělal,“ křičel trochu nesrozumitelně a opilecky se motal. Žena k němu přesto přistoupila a na rozloučenou ho něžně políbila. Ta krátká chvíle, vyjadřující soucit, laskavost i odpuštění, možná dojala i některé policisty.

Co se vlastně stalo? Vyjádření k případu poskytl policejní mluvčí Petr Zámečník: „Záležitost začala už kolem patnácté hodiny odpoledne. Zatčený muž způsobil dopravní nehodu na parkovišti, od které odjel. Podle mých informací při ní nedošlo ke zranění. Později bylo jeho vozidlo vypátráno a při pronásledování havaroval do několika vozidel na Jarošově ulici. Nadýchal dvě a půl promile.“ Proč ale na místě zasahovala i policejní dodávka, nechtěl dál komentovat. „Někdy jde o náhodu. Vše je v kompetenci operačního a na jeho uvážení. Na tom, kolik aut má v danou chvíli k dispozici. To je vše, co mohu poskytnout ke zveřejnění,“ dodal. Připustil, že vše mohlo souviset i s probíhajícím hokejovým zápasem ve Znojmě. K tomu, zda opilý muž ve voze někoho skutečně vezl, se jednoznačně nevyjádřil.

-jan-

1 komentář: „Honička aut ve Znojmě, police zatím některé informace tají

  • 20.4.2020 (11:57)
    Permalink

    Podle mě to je dobrý člověk vedoucí řádný život, který pouze v ten den zachoval jako idiot. Nevypadá to na recidivistu, ani na delikventa, ale spíše na smolaře, který si podělal život.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *