Pavel Štohl po patnácti letech opouští vedení vysoké školy

Na znojemské vysoké škole dojde od nového akademického roku k významným změnám v jejím vedení. Po patnácti letech totiž opouští funkci prorektora školy Pavel Štohl, který ji v září roku 2005 založil – jako první vysokou školu v regionu. Za dobu působení Pavla Štohla tuto školu úspěšně vystudovalo a získalo titul bakaláře více než 1 600 studentů – což je vizitka, která mluví sama za sebe. Naše první otázka tedy byla nabíledni.Pane prorektore, co se stalo, že opouštíte svou Alma mater jako jeden z hlavních kormidelníků?

Rozhodnutí odejít z vedení školy jsem neučinil ze dne na den. Střádalo se to ve mně už delší dobu, protože mě tato funkce vyčerpávala.

Navíc už jsem nebyl schopen sám školu posunout dál. Proto jsem se snažil v poslední době najít silného strategického partnera, který by mohl školu dál rozvíjet. To se podařilo v loňském roce, kdy došlo ke vstupu nového většinového vlastníka do školy. A i když byl zájem, abych pokračoval ve vedení dál, rozhodl jsem se přenechat místo mladším kolegům, kteří mohou vnést do školy nové nápady, nové myšlenky.

Když za několik měsíců budete předávat funkci prorektora, nebude vám to přece jenom trochu líto?

Určitě tam trochu smutek bude, ale na druhé straně bude tady i jistá úleva, protože břemeno vést patnáct let vysokou školu nebylo malé. Ale rozhodně těch patnácti let vůbec nelituji, naopak. Zajistilo mi to spoustu zážitků a radostí. Navíc jsem rád, že moje ukončení činnosti ve vedení nastává v období, kdy škola slaví patnáct let od svého založení, a mohu se tak ještě se všemi absolventy, zaměstnanci a partnery v rámci těchto oslav setkat a zavzpomínat. A potom již můžu v klidu předat štafetu dalším.

Budete dál ve škole působit, nebo z ní úplně odcházíte?

Od nového akademického roku…

Celý rozhovor najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *