Zatykání v přímém přenosu vyděsilo nakupující

Honička, zbraně a popadané zboží z regálu. V potravinách Intral Na Horním náměstí ozbrojení policisté zatkli hledaného recidivistu přímo před zraky nakupujících. Zátah proběhl v pondělí dopoledne kolem jedenácté hodiny a způsobil značný rozruch. „Nejdřív jsem myslel, že natáčí nějaký film,“ popsal dramatické chvíle jeden ze svědků. K prodejně postupně přijela tři policejní auta.


Ilustrační foto

Podle mluvčího policie Bohumila Maláška se ale jednalo o standardní zátah. „Každý policista je ozbrojen, proto byli ozbrojeni i v tomto případě. V rámci akce byla omezena jedna osoba na osobní svobodě k dodání do výkonu trestu.“ Zatčený má pestrou minulost a vyhýbal se nástupu do vězení. Další podrobnosti sdělit policejní mluvčí odmítl. „Ani, kolik policistů zasahovalo. Bylo by to kontraproduktivní,“ vysvětlil.

Do obchodu, kde se hledaný muž nacházel, údajně nejprve vešli policisté dva. „Byl to fakt horor. Muže honili, ale nepodařili se jim to. Proto nakonec myslím zavolali posilu, prodavačky byly v šoku a někteří zákazníci se schovali do skladu. Druhý den lidé začali říkat, že při akci byla zdemolována půlka obchodu, ale není to pravda. Zatýkaný jen povalil jeden regál a neměl u sebe viditelně žádnou zbraň,“ tvrdí paní Anna, jejíž svědectví však police nepotvrdila. Zatčený muž má, jak dále informovala další média, nařízený osmiletý pobyt ve vězení.

–jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *